Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
3 4
7 11
13 16 17
22 24
26 27 28 29 30

 

Krašto apsaugos ministras ir kariuomenės vadas lankysis Ukrainoje

2015.04.19
image

Balandžio 20 d. Lietuvos krašto apsaugos ministras Juozas Olekas ir kariuomenės vadas generolas majoras Jonas Vytautas Žukas su delegacijomis vyksta oficialaus vizito į Ukrainą.

 

Balandžio 20 d. Krašto apsaugos ministras Kijeve susitiks su Nacionalinio saugumo ir gynybos tarybos pirmininku Oleksandru Turčynovu (Oleksandr Turčynov) ir Ukrainos saugumo tarybos viršininku Valentynu Nalivaičenko (Valentyn Nalyvaichenko).

 

Ministras ir kariuomenės vadas Kijeve taip pat susitiks su savo kolegomis, Ukrainos gynybos ministru generolu pulkininku Stepanu Poltoraku (Stepan Poltorak) ir Ukrainos generalinio štabo viršininku generolu pulkininku Viktoru Muženko (Viktor Muzhenko).

 

Lietuvos ir Ukrainos atstovai aptars saugumo situaciją Ukrainoje, Ukrainos poreikius Lietuvos ir kitų Vakarų šalių paramai reformuojant valstybės gynybos sistemą, trišalės Lietuvos, Lenkijos ir Ukrainos brigados LITPOLUKRBRIG projekto pažangą, kitus dvišalio ir daugiašalio bendradarbiavimo klausimus.

 

Balandžio 21 d. Lietuvos kašto apsaugos ministro J. Oleko delegacija taip pat lankysis Ivano-Frankivsko (Vakarų Ukraina) srityje, susitiks su srities gubernatoriumi Olehu Honcharuku (Oleh Honcharuk) ir miesto meru Viktoru Anuškevičiumi (Viktor Anushkevychus)

 

Ivano-Frankivsko Vasilio Stefaniko Priekarpatės nacionaliniame universitete ministras J. Olekas skaitys paskaitą apie NATO atsaką į kylančius saugumo iššūkius Rusijos agresijos Ukrainoje akivaizdoje.

 

Viešėdamas Ukrainoje, ministras J. Olekas dalyvaus NATO savaitės Ukrainoje atidarymo renginiuose, sakys kalbą Ukrainos nacionaliniame gynybos universitete.

 

NATO savaitės Ukrainoje programą organizuoja ir koordinuoja NATO gynybos koledžas ir NATO viešosios diplomatijos padaliniai Ukrainoje, bendradarbiaudami su NATO kontaktinės ambasados Ukrainoje funkcijas vykdančia Lietuvos ambasada ir Ukrainos institucijomis.

 

Nuo pat Rusijos karinės agresijos Ukrainoje Lietuva aktyviai palaiko Ukrainos nepriklausomybę ir teritorinį vientisumą, remia Ukrainą visomis įmanomomis ir teisiškai leidžiamomis formomis, įskaitant karinę paramą.

 

Atsižvelgdama į Ukrainos kariuomenės poreikius, Krašto apsaugos ministerija teikia humanitarinę pagalbą, siunčia materialinę paramą, yra perdavusi karinės ginkluotės elementų.

 

Vykdami į Ukrainą, krašto apsaugos atstovai taip pat nuveš medicininių priemonių siuntą.

 

Lietuvos civilinėse sveikatos priežiūros įstaigose ir karių reabilitacijos centre Druskininkuose priimami gydytis sužeisti ukrainiečiai, dalyvavę antiteroristinėje operacijoje (ATO).

 

Lietuvos kariuomenė bendradarbiauja su Ukrainos kariuomene karinio rengimo ir mokymo srityje. Ukrainos kariai kviečiami mokytis Lietuvos karinio rengimo įstaigose, Lietuva finansuoja Ukrainos karininkų mokslus Baltijos gynybos koledže.

 

Lietuva kartu su Lenkija ir Ukraina yra įsteigusios trišalę brigadą LITPOLUKRBRIG, sutartį jau ratifikavo visų trijų šalių parlamentai, šių metų rudenį Lietuvoje planuojamos pirmos junginio pratybos.

 

Lietuvos kariuomenė remia ir kitas iniciatyvas, padedančias stiprinti Ukrainos kariuomenę. Šių metų vasario–balandžio mėn. Lietuvos paramedikai dalyvavo JAV vykdomos Ukrainos ginkluotųjų pajėgų narių mokymo misijoje.

 

Lietuvos krašto apsaugos ir užsienio reikalų ministerijos bendrai skyrė apie 50 tūkst. eurų į NATO patikos fondą, kurio lėšomis finansuojamos Ukrainos kariuomenės valdymo, kontrolės, ryšių ir kompiuterių pajėgumų stiprinimo priemonės.

 

Nuo šių metų pradžios Lietuvos ambasada Ukrainoje dvejus metus atstovaus NATO Ukrainoje, veikdama kaip NATO kontaktinė ambasada, skleisdama informaciją apie Aljanso veiklą ir politiką, organizuodama šviečiamojo pobūdžio renginius, palaikydama ryšius su Kijevo valstybinėmis ir nevyriausybinėmis organizacijomis ir NATO institucijomis ir pan.

 

Nuotr. aut. - Alfredas Pliadis

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodassecimg

 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas [email protected]
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media