Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
3 4
7 11
13 16 17
22 24
26 27 28 29 30

 

Krašto apsaugos ministro siūlymai dėl Karo prievolės įstatymo pakeitimo

2015.04.01
image

Balandžio 1 d. Krašto apsaugos ministras Juozas Olekas Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komitete pristatė siūlymus dėl Karo prievolės įstatymo pakeitimo. Ministro siūlymams dar turi pritarti Seimas.

 

Ministras siūlo, kad karo prievolininkų, šaukiamų į nuolatinę privalomąją pradinę karo tarnybą, amžius būtų nuo 19 iki 26 metų (įskaitytinai) ir panaikinti reikalavimą studijas aukštojoje mokykloje baigusiems asmenims atlikti privalomąją karo tarnybą iki 38 metų (įskaitytinai).

 

Ministras J. Olekas taip pat pasiūlė 9 mėnesių tarnybą atlikusiesiems jaunuoliams kas mėnesį skirti tam tikrą sumą lėšų, kuri būtų kaupiama ir išmokama šauktiniui baigus tarnybą. Piniginės išmokos dydis priklausys nuo atliktos tarnybos vertinimo rezultatų. Savo noru atliekantiems nuolatinę privalomąją pradinę karo tarnybą jaunuoliams išmokos būtų didinamos 25 procentais. Pabaigęs tarnybą gautą išmoką jaunuolis galėtų panaudoti studijoms apmokėti ar kitiems savo poreikiams. Šia nuostata būtų panaikinama nelygybė, nes iki šiol studijų kompensavimo galimybe galėjo pasinaudoti už studiją mokantys asmenys, o gerai besimokantys studentai šia galimybe pasinaudoti negalėjo.

 

Ministras taip pat pasiūlė įstatyme nustatyti, kad būtų sudaromi šeši papildomi karo prievolininkų sąrašai. Jie būtų sudaromi pagal Krašto apsaugos savanorių pajėgų rinktinių teritorijų ribas, apimančias visą Lietuvos teritoriją. Tai leistų užtikrinti, kad būtų pašaukti karo prievolininkai iš visų savivaldybių proporcingai atitinkamose savivaldybėse esančių galimų pašaukti karo prievolininkų skaičiui. Tikimasi, kad tai padėtų išvengti atvejų, kai dauguma šaukiamų karo prievolininkų būtų iš vienos ar kelių savivaldybių.

 

Siekiant užtikrinti, kad karo prievolininkai būtų informuoti apie prievolę atvykti į Karo prievolės ir komplektavimo skyrius, karo prievolininką apie tai privalėtų informuoti šeimos nariams, jo darbovietė, mokslo įstaigos, taip pat valstybės ar savivaldybės institucijos, kurios teikia karo prievolininkui viešąsias paslaugas.

 

Projekte taip pat siūloma numatyti, kad karo prievolininkai, išvykę į kitą valstybę nuolat ar laikinai, ilgesniam nei 6 mėnesių laikotarpiui, nedelsiant, bet ne vėliau kaip per vieną mėnesį nuo išvykimo, turi informuoti Karo prievolės ir komplektavimo skyrių apie savo faktinę gyvenamąją, darbo ar studijų vietą. Tokia pareiga padės užtikrinti, kad bus išlaikomi kontaktiniai duomenys apie išvykusį karo prievolininką, užtikrinamas tinkamas tokių karo prievolininkų administravimas ir karo prievolės organizavimas.

 

Įstatymo projektu taip pat siūloma atidėti privalomąją pradinę karo tarnybą tiems karo prievolininkams, kurie pripažinti kaltais dėl tyčinių nusikaltimų ir (arba) atlikę laisvės atėmimo bausmę. Tikimasi, kad tai padės užtikrinti, kad tarp tarnybą atliekančių karo prievolininkų būtų kuo mažiau abejotinos reputacijos asmenų, galinčių daryti neigiamą įtaką ir kelti grėsmę ne tik kitiems tarnybą atliekantiems karo prievolininkams, bet ir visuomenei.;

 

KAM archyvo nuotrauka

 

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodassecimg

 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas [email protected]
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media