Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
3 4
7 11
13 16 17
22 24
26 27 28 29 30

 

Ministras J. Olekas: „JAV buvimas Lietuvoje yra žinia, kad nesame vieni“

2015.04.03
image

Balandžio 2 dieną krašto apsaugos ministras Juozas Olekas susitiko su Lietuvoje JAV Kongreso delegacija, vadovaujama Kongreso ginkluotųjų pajėgų komiteto pirmininko Maco Thornberry‘io (Mac Thornberry).

 

Svečias padėkojo Lietuvai už indėlį Afganistane bei tvirtą pasiryžimą ir toliau palaikyti JAV interesus tarptautinėse operacijose. „Lietuva yra puikiausias pavyzdys to, kad reikia vienodomis priemonėmis atsakyti į visas grėsmes Aljansui: ar jos būtų Šiaurėje, ar Pietuose, ar tai būtų terorizmo grėsmė, ar grėsmė iš agresyviai nusiteikusios Rusijos“, – sakė kongresmenas M. Thornberry. Jis taip pat itin teigiamai įvertino Lietuvos paramą Ukrainai.

 

Savo ruožtu ministras J. Olekas išreiškė paramą JAV vadovaujamai koalicijai kovai su teroristais Irake. Lietuva prisidės skirdama humanitarinę pagalbą medikamentais ir yra pasiruošusi prisidėti rengiant Irako karius skiriant karinius instruktorius. Lietuva kartu su JAV yra pasiruošusi tęsti dalyvavimą Afganistane ir kituose regionuose. J. Olekas taip pat pabrėžė JAV saugumo užtikrinimo priemonių svarbą Lietuvos saugumui ir kiekvienam žmogui.

 

„Europos saugumo iniciatyva ir operacija „Atlantic Resolve“ („Atlanto ryžtas“) – ypatingai matomas JAV buvimas Lietuvoje ir žinia, kad nesame vieni. Ačiū už tai mūsų strateginei partnerei – JAV“, – sakė ministras J. Olekas. JAV saugumo priemonių išlaikymas ir sustiprinimas taip pat leidžia tęsti jau turimą solidžią Lietuvos ir JAV bendro karinio rengimo patirtį brigados lygmenyje, užtikrina Lietuvos ir JAV karių aukštesnio lygmens sąveikumą ir galimybę panaudoti šią patirtį bet kokio tipo karinėje operacijoje.

 

Ministras J. Olekas informavo JAV kongresmenus apie Lietuvos veiksmus stiprinant gynybą – augantį gynybos finansavimą, šauktinių kariuomenės grąžinimą, siekiant sukomplektuoti kariuomenę, nacionalinių greitojo reagavimo pajėgų sukūrimą, kariuomenės modernizaciją, praktinį gynybinį bendradarbiavimą regione, pirmiausia su Lenkija ir Baltijos šalimis.

 

Ministras J. Oleko taip pat teigė, kad Lietuva yra pasirengusi suteikti visą reikalingą priimančios šalies paramą JAV pajėgų dislokavimui Lietuvoje.

 

Po Rusijos įvykdytos Krymo aneksijos JAV buvo pirmoji valstybė, kuri ėmėsi priemonių Baltijos valstybių saugumui stiprinti. JAV atsiuntė karių ir naikintuvų NATO oro policijos misijai Baltijos valstybėse sustiprinti, taip pat Baltijos valstybėse ir Lenkijoje nepertraukiamai dislokuoti rotuojami JAV karių kontingentai.

 

Nuotraukos- Alfredas Pliadis

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodassecimg

 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas [email protected]
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media