Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
3 4
7 11
13 16 17
22 24
26 27 28 29 30

 

SAVAITĖS KARYS. J. eil. R. Bagdonavičiūtė: „ Kariuomenėje mes kaip vienas kumštis, kuriame negali būti nė vieno palaido pirštelio“

2015.04.03
image

Trumpas dosjė:

Tarnybos vieta: Didžiojo Lietuvos etmono Jonušo Radvilos mokomasis pulkas, mokomasis batalionas, 2-oji mokomoji kuopa

Laipsnis : jaunesnysis eilinis

Išsilavinimas: vidurinis

Pomėgiai: grojimas gitara, piešimas, sportas (lengvoji atletika)

 

Jaunesnioji eilinė Rūta Bagdonavičiūtė – Lietuvos kariuomenės baziniuose kariniuose mokymuose* dalyvaujanti mergina. Ji apie tarnybą Lietuvos kariuomenėje svajojo dar nuo vaikystės, ją skatino noras išbandyti save šiuose mokymuose ir įgyti patirties. Pasak Rūtos, kelią sau į kariuomenę ji pradėjo grįsti įstodama į Lietuvos šaulių sąjungą, o ateityje norėtų tapti ir profesionale kare.

 

Iš Jonavos kilusi ir iš karto po vidurinės mokyklos į karinius mokymus atėjusi karė teigia, kad savo ateitį visuomet siejo tik su kariuomene. „Laisvu laiku jau nuo 12-os metų dalyvavau Lietuvos šaulių sąjungos veikloje. Daug laiko ir jėgų atidaviau tobulindama save ten“, – pasakoja R. Bagdonavičiūtė.

 

Mergina sako, kad aplinkinių nuomonė dėl apsisprendimo sieti savo gyvenimą su kariuomene jai didelės įtakos neturėjo. „Tiek mano šeima, tiek draugai jau buvo susitaikę su mintimi, kad noriu tarnauti Lietuvos kariuomenėje. Galima sakyti, visi žino, jog šiame reikale jie neturi balso teisės, nes kad ir kaip reaguotų, aš noriu čia būti“, – savo pasirinkimo tvirtumu neabejoja Rūta.

 

J. eil. R. Bagdonavičiūtę džiugina kariuomenės išskirtinumas – komandinė dvasia. „Man patinka, kad čia galioja taisyklė – vienas už visus ir visi už vieną. Tavo kuopa, būrys, skyrius tampa kaip šeima. Mes čia esame kaip vienas kumštis, kuriame negali būti nė vieno palaido pirštelio,“ – sako jaunesnioji eilinė.

 

Mergina labai užsidegusi tarnyba ir nė neketina atsisakyti savo planų. Tai įrodo ir jos pasiryžimas antrą kartą grįžti į bazinius karinius mokymus po per pirmuosius mokymus patirtos kojos traumos. Pirmą kartą pradėjusi bazinius karinius mokymus mergina po šešių tarnybos savaičių patyrė pėdos stresinį lūžį. Tačiau ši trauma ilgam jos nesulaikė. „Seniai buvau užsibrėžusi tikslą baigti bazinius karinius mokymus, todėl ilgai negalvojau ir stengiausi kuo greičiau pasveikti ir grįžti atgal į mokymus. Mano didelis noras nugali viską“, – sako karė.

 

Jaunesnioji eilinė pritaria sprendimui grąžinti privalomąją pradinę karo tarnybą. „Manau, kad kiekvienas Lietuvos gyventojas turėtų išbandyti savo jėgas kariuomenėje, bet šiuolaikiniam jaunimui tai nėra priimtina. Visi pripratę gyventi atsipūtę, neskubėdami ir kai viskas padėta po ranka, o kariuomenėje viskas kiek kitaip. Čia reikalinga disciplina, ištvermė, kuria ne kiekvienas gali pasigirti. Jau vien dėl to kiekvienas turėtų praeiti pradinę tarnybą, kad nors kažkiek išsiugdytų save, sustiprėtų fiziškai ir psichologiškai, įgytų naujų įgūdžių ir žinių“, –užtikrintai dėstė R. Bagdonavičiūtė.

 

*Pradėjus šaukti į nuolatinę privalomąją pradinę karo tarnybą šaukimas į bazinius karinius mokymus jau nebus vykdomas. Šiuo metu bazinius karinius mokymus pradėję jaunuoliai ir jaunuolės juos pabaigs ir nauji baziniai kariniai mokymai šiais metais nebebus organizuojami.

 

Krašto apsaugos ministras jau pasirašė įsakymą, kuriuo nustatė, kad šiais metais šaukimo į nuolatinę privalomąją karo tarnybą pradžia yra gegužės 11 d. Nors oficiali šaukimo pradžia yra tik gegužės mėnesį, vaikinai ir merginos nuo 18 iki 38 metų, kurie nori savanoriškai atlikti pareigą Tėvynei, jau dabar gali registruotis artimiausiuose Karo prievolės administravimo skyriuose.

 

Išsamesnė informacija apie šaukimo tvarką bus nuolat atnaujinama Krašto apsaugos ministerijos interneto svetainėje www.kam.lt , teikiama tel. 8 800 12340, atvykus arba paskambinus į regioninius Karo prievolės ir komplektavimo skyrius. Visų regioninių Karo prievolės ir komplektavimo skyrių buveinės, adresai, telefonų numeriai pateikti čia:

 

Asmeninio archyvo ir Mokomojo pulko nuotraukos

2015-04-04 08:08

SOP1

+
Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodassecimg

 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas [email protected]
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media