Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
27
6 7 8
18 19 21 22
23 27 29
30 3 4 5

 

 

Lietuvos ir JAV inžinierių pratybos

2015.09.30
image

Rugsėjo 28 d.–spalio 1 d. Lietuvos kariuomenės Juozo Vitkaus inžinerijos bataliono karo inžinieriai kartu su JAV Rotacinių pajėgų Inžinerijos kuopos „TM Castle“ kariais dalyvauja iššūkių pilnose ir daug ištvermės bei fizinės jėgos reikalaujančiose pratybose „Geriausio kovos inžinieriaus varžybos“ (angl. „Best sapper competition“).

 

Pratybose aštuonios komandos, sudarytos iš Lietuvos ir JAV karių tikrina savo sugebėjimus Gaižiūnų poligone Rukloje (Jonavos r.): dalyvauja sparčiajame žygyje su pilna kario ekipuote, persikelia per vandens kliūtis, įrengia ir sprogdina inžinerines kliūtis, gabena sužeistuosius iš mūšio lauko, vykdo kovinį šaudymą iš pastatų ir atlieka daug kitų ištvermės bei profesionalumo reikalaujančių užduočių.

 

Kiekviena komanda sudaryta iš keturių karių: keturios iš jų – mišrios – du lietuviai ir du amerikiečiai, kitos keturios – nacionalinės.

 

„Šios varžybos yra tikras iššūkis net ir gerai paruoštiems kariams, kadangi vyrai visų pratybų metu turi daug judėti ir nuolat vykdyti paskirtas užduotis. Jie neturi laiko nei kada atsikvėpti, nei normaliai pailsėti, iš jų reikalaujama maksimalios koncentracijos ir geriausio rezultato“,–sakė renginio organizatorius, pirmos klasės seržantas Karlmarkas Yapezas.

 

Pratybos „Geriausio kovos inžinieriaus varžybos“ vainikuoja šių metų JAV ir Lietuvos karo inžinierių bendradarbiavimą – sąjungininkai jau nuo rugpjūčio mėn. dirba kartu. Spalio 3 d. JAV karo inžinieriai išvyks į nuolatinę savo dislokacijos vietą Italijoje.

 

„Aš pasiilgsiu Lietuvos, nes čia vyko tikrai geros treniruotės ir įvykdėme daug užduočių, tarp jų Gaižiūnų poligone esančio desantavimo lauko paruošimą, kartu su lietuviais dalyvavome pratybose „Inžinierių griausmas 2015”. Tikiuosi, ateityje dar sugrįšime į Lietuvą ir toliau sėkmingai bendradarbiausime“, – sakė „TM Castle“ kuopos vadas kapitonas Matas Westcotas.

 

Nuotraukų autoriai: kpt. Irmantas Genevičius ir 2nd ltn Alex Cansler.

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodassecimg

 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas [email protected]
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media