Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
30
5
14 15 16
24
25 27 28

 

 

Žinių archyvas (2015 - 09)

Dragūnų batalione sunegalavo kariai
2015.09.18

ATNAUJINTA

 

Dėl virškinimo sutrikimo hospitalizuotiems Lietuvos didžiojo kunigaikščio Butigeidžio dragūnų bataliono šauktiniams medikai diagnozavo enterovirusinę infekciją.  Pasak medikų, tikėtina, kad kariai galėjo užsikrėsti savaitgalį, viešėdami namuose. 

null
Ministras J. Olekas susitiks su ES vyriausiąja įgaliotine užsienio reikalams ir saugumo politikai Federica Mogherini
2015.09.18
img

Rugsėjo 21 d. krašto apsaugos ministras Juozas Olekas susitiks su į Lietuvą oficialiu vizitu atvyksiančia Europos Sąjungos (ES) vyriausiąja įgaliotine užsienio reikalams ir saugumo politikai Federica Mogherini.

 

Susitikimo metu  Krašto apsaugos ministerijoje  planuojama aptarti saugumo grėsmes ES kaimynystėje, padėtį Ukrainoje, ES Rytų partnerystę, Europos saugumo strategijos peržiūrą. Taip pat dėmesio ketinama skirti ES ir NATO bendradarbiavimo, kitiems saugumo ir gynybos klausimams.

null
Karo akademijoje mokslo festivalio dalyviai sužinojo, kaip šviesa panaudojama kariniams ginklams
2015.09.18
img

Rugsėjo 17 d. mokslo festivalio „Erdvėlaivis Žemė 2015“ lankytojai, susirinkę Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijoje, susipažino, kas yra lazeriniai ginklai, buvo pristatyta karininko profesija ir karinės institucijos, nuo XIX a. veikusios Akademijos teritorijoje. Kiekvienas dalyvis galėjo išmėginti akies taiklumą Akademijos lazeriniame tire.

 

Paskaitoje „Kas bendro tarp Archimedo ir lazerinio ginklo?“ Akademijos Inžinerinės vadybos katedros docentas dr. Vytautas Gudelis mokslo festivalio dalyviams pristatė spindulinio ginklo idėją, apžvelgė techninę raidą nuo jo sukūrimo iki šiuolaikinio lazerinio ginklo ir papasakojo apie jo panaudojimą karyboje.

 

Pasak dr. V. Gudelio, 2004 metais amerikiečiai, pritaikę naujas kietojo kūno lazerių technologijas, Saudo Arabijos poligone visam pasauliui pademonstravo, kad lazerio spinduliais galima sunaikinti tanką. Nuo tada lazeris vis dažniau naudojamas ir karinėse technologijose.

null
Prasidėjo nacionalinis mokinių konkursas „Praeities stiprybė – dabarčiai“
2015.09.18
img

Šiandien, rugsėjo 18 d. Vilniaus universiteto Mikalojaus Daukšos (Istorijos fakulteto) kiemelyje paskelbta nacionalinio konkurso mokiniams „Praeities stiprybė – dabarčiai“ pradžia. Projekto iniciatoriai ir globėjai simboliškai pasirašė ant konkurso plakato ir perdavė jį Lietuvos istorijos mokytojų asociacijos tarybos pirmininkei, mokytojai ekspertei Žanetai Vaškevičienei saugoti.

 

„Šio projekto dėka pačioje artimiausioje gyvenamoje aplinkoje galima prisiliesti prie Laisvės istorijos pėdsakų, ne tik juos atrasti, bet ir iššiftruoti bei kūrybiškai papasakoti tą atrastą istoriją. Todėl kiekvienas dalyvio projektas – tarsi nedidelė istorijos studija. Tai labai aktualus konkursas, nes dar nesame per daug nutolę nuo istorijos, kurios dalis esame mes patys, mūsų tėvai ir seneliai“, – kalbėjo VU Istorijos fakulteto dekanas prof. Dr. Rimvydas Petrauskas.

null
Dar trijuose Lietuvos kariuomenės daliniuose tarnybą pradės apie 600 nuolatinės privalomosios pradinės karo tarnybos karių
2015.09.18
img

Jau kitą savaitę į tris Lietuvos kariuomenės dalinius nuolatinę privalomąją pradinę karo tarnybą atlikti atvyks nauja grupė Lietuvos kariuomenės savanorių. Rugsėjo 21–22 d. maždaug 600 jaunuolių, tarp jų apie 15 merginų, tarnybą pradės Lietuvos didžiojo kunigaikščio Kęstučio mechanizuotajame pėstininkų batalione Tauragėje, LDK Vytenio bendrosios paramos logistikos batalione Marijampolėje ir LDK Gedimino štabo batalione Vilniuje.

null
Šiaurės ir Baltijos šalys telkia pastangas didindamos paramą Ukrainai ir Gruzijai
2015.09.17
img

Rugsėjo 16 d. Švedijoje vykusiame Šiaurės ir Baltijos šalių gynybos politikos direktorių susitikime pasirašytas susitarimas dėl Šiaurės ir Baltijos šalių paramos (angl. Nordic-Baltic Assistance Programme) sukūrimo. Šį susitarimą Šiaurės ir Baltijos šalių gynybos ministrai inicijavo praėjusių metų rudenį.

 

null
Dėl klaidinančios informacijos straipsnyje „Kareivinių realybę atlaikė ne visi“
2015.09.17

Rugsėjo 17 d. laikraščio “Vakaro žinios” straipsnyje „Kareivinių realybę atlaikė ne visi” pateikiama klaidinga informacija apie tariamą nuolatinės privalomosios pradinės karo tarnybos Lietuvos didžiojo kunigaikščio Dragūnų batalione atliekančio kario bandymą nusižudyti. Toks faktas batalione nefiksuotas.

 

Paklaustas dėl šio fakto, bataliono vadas majoras Viktoras Bagdonas dienraščio žurnalistui jo nepatvirtino, informuodamas apie tai, kad karys dėl psichologinių problemų kreipėsi į batalione budinčius psichologus.

null
Lietuvos kariai antrą kartą budės Jungtinės Karalystės vadovaujamoje ES kovinėje grupėje
2015.09.17
img

Kitų metų antrajame pusmetyje Lietuva planuoja prisijungti prie Jungtinės Karalystės vadovaujamos Europos Sąjungos kovinės grupės (EUBG16-2). Šioje grupėje Lietuva budės kartu su Airija, Kipru, Latvija, Suomija ir Švedija.

 

Lietuva šiai ES kovinei grupei planuoja skirti per 150 karių. Tai bus didžiausias indėlis iš visų šioje kovinėje grupėje dalyvaujančių valstybių (neskaitant Jungtinės Karalystės), todėl Lietuvos štabo karininkas skiriamas ir šios ES kovinės grupės vado pavaduotoju.

null
Brigados „Geležinis Vilkas“ karių pratybos iš Ruklos persikelia į Kauną
2015.09.16
img

Mechanizuotosios pėstininkų brigados „Geležinis Vilkas“ pratybų "Sąveika 2015 II“ metu rugsėjo 16–18 dienomis ginkluoti Lietuvos kariai važinės karinės transporto priemonėmis Kauno mieste ir jo prieigose.

null
Lietuvos karo akademija laukia mokslo festivalio „Erdvėlaivis Žemė 2015“ dalyvių
2015.09.16
img

Rugsėjo 17 d. Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademija atveria duris mokslo festivalio „Erdvėlaivis Žemė 2015“ dalyviams. Jie išgirs apie lazerinį ginklą ir jo panaudojimą karyboje, apie karininko profesiją ir karines institucijas, veikusias Karo akademijos teritorijoje nuo XIX a. Kiekvienas dalyvis galės išmėginti akies taiklumą Akademijos lazeriniame tire.

 

Renginio dalyviai taip pat bus supažindinti su informacija ir patarimais, ketinant stoti į Lietuvos karo akademiją.

null
 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas [email protected]
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media