Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
30
5
14 15 16
24
25 27 28

 

 

Vokietijos ir Lietuvos kariuomenės artilerijos specialistai tariasi, kaip į Lietuvos kariuomenę integruoti naująsias haubicas

2015.09.30
image

Krašto apsaugos ministerijai su Vokietijos gynybos ministerija rugsėjo 29 d. pasirašius sutartį dėl savaeigių haubicų PzH2000 pirkimo Lietuvos kariuomenei Vokietijos ir Lietuvos kariuomenių atstovai jau tariasi, kaip į Lietuvos kariuomenę integruoti naujuosius pajėgumus.

 

Mechanizuotosios pėstininkų brigados ,,Geležinis Vilkas“ Generolo Romualdo Giedraičio artilerijos batalione, kuris bus aprūpintas vokiškomis haubicomis, vyksta seminaras, kuriame abiejų šalių kariai diskutuoja apie savaeigės artilerijos bataliono struktūrą, reikalavimus ir standartus specialistams ir jų parengimui. Specialistai taip pat aptaria ir įvairaus lygmens padalinių kovinį rengimą, naudojamą taktiką, skirtingų lygmenų logistiką ir kitus su artilerija susijusius klausimus.

 

,,Lietuvos kariuomenėje šiuo metu naudojamos 105 milimetrų buksyruojamos ir perkamos 155 milimetrų kalibro savaeigės haubicos vykdo tuos pačius ugnies uždavinius, tačiau tarp jų yra ir nemažai skirtumų. Šiame seminare su specialistų pagalba ir sieksime identifikuoti šiuos skirtumus ir padėti pagrindus sklandžiai naujųjų haubicų integracijai į kariuomenės vienetus ir štabus. Skirtingos vadovavimo ir valdymo sistemos, panaudojimo taktika, kovinio rengimo skirtumai ar pakitę logistiniai iššūkiai – tik dalis to, apie ką diskutuojama šiame seminare,“ – sako Artilerijos bataliono štabo viršininkas majoras Marijus Jonelis.

 

Seminare iš Lietuvos pusės dalyvauja atstovai iš Krašto apsaugos ministerijos, Jungtinio ir Sausumos pajėgų štabų, Mokymo ir doktrinų valdybos ir kovinių paramos ugnimis vienetų.

 

Pagal pasirašytą sutartį Lietuvos kariuomenė iš Vokietijos kariuomenės gaus 21-ą 155 mm kalibro savaeigę haubicą PzH2000. Iš jų 16 bus skirta kovinėms užduotims vykdyti, po vieną pritaikyta šaudymo ir vairavimo treniruotėms, o trys bus skirtos atsarginėms dalims. Lietuvos kariuomenė iš Vokietijos taip pat gaus 26 šarvuotas vadovavimo mašinas M577 V2 ir šešis evakuacinius tankus BPZ2. Visa technika buvo naudota Vokietijos ginkluotosiose pajėgose.

 

Pagal sutarties sąlygas Vokietijos atstovai taip pat apmokys Lietuvos karius, kurie vykdys gaunamos technikos priežiūrą ir aptarnavimą, ją naudosiančius karius ir operacijas planuojančius karininkus. Lietuvos kariai dalyvaus įvairiuose kursuose ir susitikimuose su Vokietijos specialistais, kurie perteiks savo patirtį tiek Lietuvoje, tiek ir Vokietijos artilerijos mokykloje.

 

Planuojama, kad pirmosios haubicos Lietuvos kariuomenę pasieks jau 2016 metais. Likusias tikimasi gauti iki 2019 metų.

 

Kontaktinis asmuo: Generolo Romualdo Giedraičio artilerijos bataliono štabo viešųjų ryšių skyriaus viršininkas kapitonas Rimvydas Švedas, tel. (8 706) 71751, 8 616 06 402

 

 

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodassecimg

 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas [email protected]
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media