Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
27
6 7 8
18 19 21 22
23 27 29
30 3 4 5

 

 

Rusijos ir Baltarusijos inspektoriai atliks stebėjimo skrydį virš Lietuvos

2016.09.19
image

Rugsėjo 21 d. į Karinių oro pajėgų Aviacijos bazę Šiauliuose atvyks Rusijos ir Baltarusijos ginkluotės kontrolės inspektorių grupė su specialia įranga aprūpintu lėktuvu AN-30B. Atvykę Rusijos ir Baltarusijos inspektoriai Lietuvos kariuomenės atstovams pateiks stebėjimo skrydžio virš Lietuvos teritorijos planą pagal tarptautinę Atviros oro erdvės sutartį.

 

Pagal Atviros oro erdvės sutarties nuostatas, skrydį vykdanti šalis ar šalių grupė turi teisę pasirinkti skrydžio datą, laiką ir maršrutą atsižvelgiant į oro sąlygas ir kitus faktorius, todėl šie duomenys paaiškės, kai atvykusi Rusijos ir Baltarusijos stebėtojų grupė pateiks savo misijos planą.

 

Rusijos orlaivio skrydžio metu kartu su Rusijos ir Baltarusijos stebėtojais lėktuve būsiantys Lietuvos kariuomenės atstovai užtikrins, kad svečiai laikytųsi patvirtinto maršruto ir naudotų stebėjimo įrangą pagal Atviros oro erdvės sutarties reikalavimus.

 

Rusijos ir Baltarusijos inspektoriai paskutinį kartą stebėjimo skrydį virš Lietuvos atliko 2015 m. liepą.

 

Atviros oro erdvės sutartis buvo pasirašyta 1992 m. kovo 24 d. Helsinkyje, Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijos konferencijos metu. Šia sutartimi siekiama didinti pasitikėjimą ir tarpusavio supratimą tarp šį dokumentą pasirašiusių šalių. Lietuva prie Atviros oro erdvės sutarties prisijungė 2005 metais.

 

Pagal Atviros oro erdvės sutartį, skrydžiais atliekamas stebėjimas iš oro siekiant įsitikinti, kaip šalyje laikomasi galiojančių ginkluotės kontrolės susitarimų. Tokie skrydžiai atliekami visose Atviros oro erdvės sutartį pasirašiusiose šalyse. Lietuvos kariuomenės atstovai taip pat dalyvauja tokio pobūdžio skrydžiuose užsienio šalyse kartu su NATO sąjungininkais.

 

Lietuvos kariuomenės archyvo nuotrauka

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodassecimg

 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas [email protected]
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media