Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
30 3 4 5
9
14 18 19
20 21 22 23 24 26
27 29 31 1 2

 

 

Žinių archyvas (2017-02)

Krašto apsaugos ministro R. Karoblio sveikinimas Vasario 16-osios proga
2017.02.16
img

„Vasario 16-ąją įžengiame į 100-uosius valstybės atkūrimo metus. Sveikinu visus, kuriems brangi ši diena, ir linkiu įkvėpimo – jėgoms ir darbui, kad Valstybės atkūrimo jubiliejų švęstume didžiuodamiesi nuveiktais darbais, ir Lietuva, kurioje gyvename“, -  Lietuvos valstybės atkūrimo dienos proga sveikindamas visus krašto apsaugos sistemos ir Lietuvos žmonės, sako apsaugos ministras R. Karoblis.

null
R. Karoblis: „NATO šalys turi būti pasirengusios atremti informacines atakas“
2017.02.16
img

„NATO stiprinant saugumą prie rytinių Aljanso sienų, informacinių provokacijų galit būti ir daugiau“, - sakė krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis vasario 16 d. NATO gynybos ministrų susitikimo sesijoje, skirtoje aptarti, kaip įgyvendinami Varšuvos sprendimai dėl atgrasymo ir gynybos stiprinimo. Kartu su Vokietijos gynybos ministre U. Von der Leyen jie sutartinai pabrėžė, jog priešiškos jėgos stengsis sukompromituoti priešakinių pajėgų batalioną, todėl visos Aljanso narės turi būti gerai pasirengusios iškart jas atremti.

null
Minaičiuose paminėtos 1949–ųjų Nepriklausomybės deklaracijos 68-osios metinės
2017.02.15
img

Filmuota medžiaga iš renginio ( aut. Lukas Tamošiūnas)

 

„XX amžiuje Lietuvai teko patirti nepaprastai skaudžių išmėginimų. Išžudyta, ištremta, priverstinėje emigracijoje atsidūrė šimtai tūkstančių Lietuvos piliečių. Vien partizanų žuvo daugiau nei 20 000. Todėl Minaičiai mums yra ypatinga vieta. Čia 1949 metų vasario 16-ają Lietuvos partizanai priėmė deklaraciją, kurioje kalbama apie laisvą, demokratinę Lietuvą, o netrukus, balandžio 4-ąją Vašingtono sutartimi gimė NATO organizacija. Partizanų deklaracijoje minima Atlanto Chartija, kreipimasis pagalbos į demokratinį pasaulį. Išsakytos mintys labai artimos tai dvasiai, kuri atsispindi NATO steigiamojoje sutartyje“, – sako Lietuvos Laisvės Kovos Sąjūdžio tarybos nepriklausomybės deklaracijos 68-ųjų paskelbimo metinių minėjime dalyvavęs krašto apsaugos viceministras Vytautas Umbrasas.

null
R. Karoblis: „Kolektyvinė gynyba ir operatyvus reagavimas išlieka svarbiausiais NATO prioritetais“
2017.02.15
img

Baltijos šalių gynybos ministrai sutarė  dėl paprastesnio NATO pajėgų judėjimo

 

„Aljanso nariai supranta pasikeitusios saugumo aplinkos iššūkius, todėl pagrindinis NATO šalių prioritetas – būti pasirengus operatyviai reaguoti į visų tipų grėsmes ir užtikrinti kolektyvinę gynybą visoje Aljanso teritorijoje, – pareiškė vasario 15 d. krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis NATO gynybos ministrų susitikime Briuselyje. – NATO priešakinių pajėgų batalionų dislokavimas prie rytinių Aljanso sienų yra ne tik jo narių solidarumo ir vienybės išraiška, bet ir kariniu požiūriu reali atgrasymo priemonė, stiprinanti regiono saugumą“.

null
Krašto apsaugos ministras R. Karoblis Briuselyje susitiko su F. Mogherini
2017.02.15
img

„Dabartinė saugumo situacija reikalauja proaktyvaus Europos Sąjungos elgesio“, - sakė krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis, šiandien Briuselyje susitikęs su Europos Sąjungos (ES) vyriausiąja įgaliotine užsienio reikalams ir saugumo politikai, Europos Komisijos (EK) pirmininko pavaduotoja Federica Mogherini.

 

 

null
Minaičiuose minimos 1949–ųjų Nepriklausomybės deklaracijos 68-osios metinės
2017.02.14
img

Vasario 15 d. Lietuvos valstybės atkūrimo 99-ųjų metinių išvakarėse Lietuvos partizanų memoriale Minaičių kaime minimos 68-osios Lietuvos Laisvės Kovos Sąjūdžio tarybos nepriklausomybės deklaracijos paskelbimo metinės. 

null
Ministras R. Karoblis dalyvaus NATO gynybos ministrų susitikime Briuselyje
2017.02.14
img

Vasario 15-16 dienomis krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis Briuselyje dalyvaus NATO gynybos ministrų susitikime, kuriame ministrai turės nubrėžti gaires tolesnei Aljanso karinei veiklai ir pokyčiams reaguojant į grėsmes Rytuose ir pietiniame flange.

null
Seime ratifikuota Lietuvos ir JAV sutartis dėl JAV ginkluotųjų pajėgų statuso Lietuvos teritorijoje
2017.02.14
img

Vasario 14 d. Seime ratifikuota  Lietuvos Respublikos Vyriausybės ir Jungtinių Amerikos Valstijų Vyriausybės sutartis dėl bendradarbiavimo gynybos srityje, kurią 2017 m. sausio 17 d. šalių Vyriausybių vardu pasirašė JAV ambasadorė Lietuvoje Anne Hall ir krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis.

 

„Jungtinės Amerikos Valstijos  yra pagrindinis mūsų saugumo garantas ir Lietuvos strateginė partnerė gynybos ir saugumo srityje.  Šiandien ratifikuota  sutartis tik įrodo,  jog strateginė partnerystė su JAV įgijo  kokybiškai naują lygmenį",  –  po sutarties ratifikavimo Seime sakė krašto apsaugos viceministras  Vytautas Umbrasas.

null
Krašto apsaugos ministras R. Karoblis dalyvavo Ministro Pirmininko susitikime su NATO generaliniu sekretoriumi
2017.02.14
img

Vasario 14 d. Ministras Pirmininkas Saulius Skvernelis vizito Briuselyje metu susitiko su Šiaurės Atlanto sutarties organizacijos (NATO) generaliniu sekretoriumi Jensu Stoltenbergu.  Susitikime dalyvavo ir krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis

null
Šauktinių savanorių gretos didėja, apie 600 jaunuolių jau pripažinti tinkamais tarnybai
2017.02.13
img

Remiantis šių metų vasario duomenis, jau daugiau nei 600 jaunuolių pripažinti tinkamais atlikti nuolatinę privalomąją pradinę karo tarnybą. Procedūras šiuo metu atlieka apie 900 šauktinių savanorių ir 800 į 2017 m. šaukiamųjų sąrašus patekusių karo prievolininkų, kurie savo regioniniuose Karo prievolės ir komplektavimo skyriuose parašė prašymus dėl pirmumo atlikti tarnybą.

null
 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas [email protected]
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media