Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
2 5
13
14 15 17 19
21 23 24 26
29 30 31 3

 

Žinių archyvas (2017-06)

Ministras pasveikino iš ES operacijos Viduržemio jūroje ,,Sophia” į Lietuvą sugrįžusią Laivų apžiūros grupę
2017.06.22
img

„Operacija „Sophia“ yra svarbiausia Europos Sąjungos saugumo operacija. Laivų patikra yra sudėtinga ir rizikinga užduotis, tad sėkmingas jos įgyvendinimas ne tik rodo Lietuvos karių pasirengimo lygį ir profesionalumą, bet ir yra svarus ir apčiuopiamas Lietuvos indėlis į tarptautinio saugumo užtikrinimą“, – sakė krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis birželio 22 d. Klaipėdoje vykusioje iš tarptautinės operacijos Viduržiemio jūroje „Sophia“ sugrįžusių 12 Lietuvos kariuomenės pirmosios Laivų apžiūros grupės karių sutiktuvių ceremonijoje.

null
Lietuvos ambasadoje Ukrainoje surengta diskusija teritorinės gynybos klausimais
2017.06.21
img

Birželio 20 d. Lietuvos ambasadoje Kijeve surengta Ukrainos savanorių organizacijų, valstybės institucijų bei Lietuvos atstovų diskusija teritorinės gynybos sistemos kūrimo Ukrainoje perspektyvoms aptarti.

null
Gaižiūnų poligone Lietuvos ir sąjungininkų kariuomenių atstovams pristatomos šarvuoto visureigio „Eagle V“ galimybės
2017.06.21
img

Birželio 12-23 d. Lietuvos kariuomenės Gaižiūnų poligone (Jonavos r.) vyksta „General Dynamics European Land Systems“ gaminamo šarvuoto visureigio „Eagle V“ galimybių demonstracija.

 

Tai antras kartas, kai šarvuotų visureigių gamintojas demonstracijos tikslais į Lietuvą atveža savo produkciją. Praėjusių metų spalį JAV kompanija „Oshkosh Defence LCC“ Lietuvoje demonstravo šarvuoto visureigio L-ATV galimybes.

null
Baltarusijos ir Rusijos ginkluotės inspektoriai lankysis Lietuvoje
2017.06.20
img

Birželio 20-21 d. Baltarusijos ir Rusijos ginkluotės kontrolės inspektorių grupė Lietuvoje atliks pasirinkto rajono inspekciją pagal Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijos (ESBO) 2011 m. parengto Vienos dokumento reikalavimus.

null
KAM ir URM ministrai susitiko su NATO generaliniu sekretoriumi
2017.06.20
img

Lietuvoje viešintis NATO generalinis sekretorius Jensas Stoltenbergas, pirmadienio, birželio 19 d.,  vakarą susitikęs su krašto apsaugos ir užsienio reikalų ministrais, pagyrė Lietuvą už gynybos finansavimo didinimą ir pastangas stiprinti saugumą regione. NATO vadovas taip pat pabrėžė, jog Lietuva, didindama gynybos finansavimą, stiprina viso Aljanso pasiryžimą stiprinti kolektyvinę gynybą.

null
Ministras R. Karoblis: „STT pradėtas tyrimas – dar vienas neišvengiamas žingsnis siekiant pirkimų skaidrumo ir efektyvumo“
2017.06.20

Birželio 20 d. Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT) paskelbė, kad pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl kariuomenės Logistikos valdybos pareigūnų galimai padarytų nusikalstamų veikų vykdant gertuvių įsigijimą.

 

„Išsivalymas nuo galimų korupcijos ir protegavimo apraiškų krašto apsaugos sistemos viešuosiuose pirkimuose yra nelengvas, bet būtinas kelias. Šis tyrimas yra dar vienas neišvengiamas žingsnis siekiant pirkimų skaidrumo ir efektyvumo. Aprūpinant kariuomenę reikia remtis kainos ir kokybės santykiu, o ne verslo grupių ar partinių interesų protegavimu – tai tiesiog netoleruotina“, – sakė krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis. Pasak jo, krašto apsaugos sistema nuo pat pirkimų reformos pradžios glaudžiai bendradarbiauja tiek su Viešųjų pirkimų tarnyba, tiek su STT ir kitomis institucijomis.

null
NATO Generalinis Sekretorius dėkojo Lietuvai už surengtas pratybas „Geležinis vilkas 2017“ ir suteiktą galimybę treniruotis NATO sąjungininkams
2017.06.20
img

Pratybų vandens kliūties įveikimo operacija (aut. srž.sp. L. Tamošiūnas)

 

Prezidentės D. Grybauskaitės ir NATO Generalinio Sekretoriaus J. Stoltenberg spaudos konferencija (aut. vyr. srž. sp. L. Kalvaitis)

 

 Nuotraukų galerija

 

Birželio 20 d. tarptautinių pratybų „Geležinis vilkas 2017“ svečių dieną Stašėnuose, Jonavos r., Vokietijos vadovaujamos priešakinių pajėgų bataliono kovinės grupės ir sąjungininkų karių vykdomą vandens kliūties įveikimo operaciją stebėjo Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė, NATO Generalinis Sekretorius Jens Stoltenberg, krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis, Lietuvos kariuomenės vadas generolas leitenantas Jonas Vytautas Žukas, kiti aukšti NATO šalių atstovai, kariuomenių vadai, kt. svečiai.

 

null
Tarptautinių pratybų „Geležinis vilkas 2017“ svečių dienoje – Lietuvos ir Lenkijos gynybos ministrai susitikime sutarė siekti nuolatinio sąjungininkų buvimo regione
2017.06.20
img

Birželio 20 d. krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis vykstančioje tarptautinių pratybų „Geležinis vilkas 2017“ svečių dienoje Jonavos r. susitiko dvišaliam pokalbiui su į renginį atvykusiu Lenkijos gynybos ministru Antoni Macierewicziu (Antoniu Macierewicz).

null
Akredituotas naujasis Kroatijos gynybos atašė Lietuvai
2017.06.19
img

 

Birželio 19 d. Krašto apsaugos ministerijoje vyko naujojo Kroatijos gynybos atašė Lietuvai jūrų kapitono Jugoslavo Jozič (Jugoslav Jozić) akreditacijos ceremonija. Jis pakeitė nuo 2013 m. kovo mėn. šias pareigas ėjusį jūrų kapitoną Andrija Ljulj.

 

„Dvišalis bendradarbiavimas karinėje srityje nuolat stiprėja. Mes ypač dėkingi ir vertiname Kroatijos sprendimą dalyvauti NATO priešakinių pajėgų bataliono kovinėse grupėse ir jau šių metų pabaigoje dislokuoti savo karius Lietuvoje“, – sveikindamas naująjį gynybos atašė sakė krašto apsaugos viceministras Vytautas Umbrasas.

null
Reagavimo į orlaivius prie Baltijos valstybių sienų duomenys 2017 06 12-18
2017.06.19
img

Birželio 12-18 d. NATO oro policijos funkcijas Baltijos šalyse vykdantys naikintuvai devynis kartus kilo atpažinti ir lydėti tarptautinėje oro erdvėje virš Baltijos jūros skridusių Rusijos Federacijos karinių orlaivių.

 

null
 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas [email protected]
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media