Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
2 5
13
14 15 17 19
21 23 24 26
29 30 31 3

 

Lietuvos ir Belgijos gynybos ministrai aplankė NATO batalione Lietuvoje tarnaujančius belgų karius

2017.11.24
image

Vaizdo medžiaga (aut. srž. sp. Lukas Tamošiūnas)

 

Lapkričio 24 d. Lietuvoje apsilankęs Belgijos gynybos ministras Stevenas Vandeputas (Steven Vandeput) ir parlamentarų delegacija, lydima Lietuvos krašto apsaugos ministro Raimundo Karoblio ir kariuomenės vadovybės, susitiko su NATO priešakinių pajėgų bataliono kovinėje grupėje tarnaujančiais Belgijos kariais, dislokuotais Rukloje.

 

Svečiams buvo pristatyta Lietuvos kariuomenės Mechanizuotoji pėstininkų brigada „Geležinis Vilkas“, kuriai yra priskirta Vokietijos vadovaujama NATO priešakinių pajėgų bataliono kovinė grupė.

 

Ministrai taip pat apžiūrėjo Belgijos kariuomenės atsigabentą karinę techniką, NATO priešakinių pajėgų bataliono Lietuvoje logistinę įrangą bei susitiko su Belgijos kariais.

 

Plačiau apie Lietuvos ir Belgijos gynybos ministrų susitikimą

 

Nuo šių metų pradžios Lietuvoje atgrasymo ir gynybos tikslais dislokuotoje NATO priešakinių pajėgų bataliono kovinėje grupėje tarnauja apie 100 Belgijos Sausumos pajėgų 29-ojo logistikos bataliono karių. Belgijos kariai sudaro tarptautinio bataliono logistikos kuopos pagrindą, jie atlieka logistinės paramos užduotis, remia padalinių perdislokavimo operacijas. Belgijos kariai į Lietuvą atvyko su įvairia logistine įranga: vilkikais, sunkvežimiais ir kita technika, kuri padeda užtikrinti visos tarptautinės kovinės grupės mobilumą.

 

Belgijos Karalystė nuosekliai remia Lietuvos gynybos stiprinimo pastangas nuo pat Lietuvos narystės NATO pradžios, aktyviai prisideda ir prie NATO oro policijos misijos Baltijos šalyse. 2004 m. Baltijos šalims tapus NATO narėmis, Belgijos karinės oro pajėgos buvo pirmosios, kurios pradėjo saugoti Lietuvos, Latvijos ir Estijos oro erdvę. Vėliau jie dar keturis kartus vykdė misiją Šiauliuose ir Amaryje, Estijoje. Ir šiuo metu iš bazės Amaryje Belgijos kariai vykdo oro policijos misiją. Kitąmet laukiama jau šeštosios Belgijos karinių oro pajėgų kontingento rotacijos Lietuvoje.

 

2014 m. pavasarį po Rusijos įvykdytos Krymo aneksijos, Belgijos sausumos pajėgų kariai, kaip NATO rotacinės pajėgos, buvo atsiųstos į Lietuvą ir keletą mėnesių tobulino bendrus veiksmus Lietuvos kariuomenės poligonuose. Šios valstybės kariai ir technika ne kartą dalyvavo ir tarptautinėse karinėse pratybose Lietuvoje.

 

Nuotraukos Alfredo Pliadžio (KAM)

 

 

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodassecimg

 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas [email protected]
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media