Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
3 4
7 11
13 16 17
22 24
26 27 28 29 30

 

Kalėdų laukimas kariūnus subūrė į vieną šeimą

2017.12.22
image

Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijos kariūnai prieš vykdami žiemos atostogų gruodžio 21-osios vakarą rinkosi į simbolinę šv. Kūčių vakarienę kartu su krašto apsaugos ministru Raimundu Karobliu.

 

Su kariūnais šv. Kūčias šiais metais šventė ir akademijos viršininkas brg. gen. Algis Vaičeliūnas, Lietuvos kariuomenės Ordinariato apaštalinis administratorius ir Vilniaus arkivyskupas metropolitas Gintaras Grušas, Akademijos vadovybė, Kariūnų bataliono vadai. Taip pat prisijungė ir Lietuvoje dislokuotos Vokietijos vadovaujamos NATO priešakinių pajėgų bataliono kovinės grupės kariai ir kapelionas, kuriems buvo įdomu susipažinti su Lietuvoje puoselėjama tradicija rinktis šv. Kūčių vakarienės ir dalytis kalėdaičiais.

 

Susirinkusiuosius šiltai pasveikino krašto apsaugos ministras R. Karbolis. Jis palinkėjo, švenčiant tiek akademijoje, tiek su savo artimaisiais, džiaugsmingai prisiminti geriausias šių metų akimirkas ir optimistiškai žiūrėti į ateitį, nes jau pačios Kalėdos suteikia to optimizmo, ir taip gyventi visus ateinančius metus.

 

Arkivyskupas Gintaras Grušas pabrėžė, kad šį vakarą, laužant kalėdaičius, pirmiausia tęsiamos tradicijos gerumu dalyti su kitais ir visiems būti kartu: „Tai svarbu, nes mes visi, tarnaujantys ir dirbantys kariuomenėje, esame viena šeima. Ir mums to reikia. Taip galime atrasti meilę, kuri yra šeimoje, ir vėliau dalytis ja, taip stiprindami ne tik artimuosius, bet ir save pačius.“

 

Akademijos kariūnai, laukdami šv. Kalėdų su kapelionu kpt. Mindaugu Saboniu lankėsi Vilniaus arkivyskupijos „Caritas“ socialiniame centre „Betanija“, kur socialiai remtini žmonės gali ne tik gauti maisto, bet ir saugiai praleisti laiką, naudotis higienos kambario paslaugomis ir pan.

 

Kariūnai čia apsilankė nešini jiems skirta vakariene, paruošta Karo akademijoje, ir ja pasidalijo su centro lankytojais: „Sutarėme ten nueiti ir viską dėti ant bendro stalo, kad galėtume kaip viena šeima valgyti tai, ką jie gauna ir valgo, o juos pamaitinti kariūnams skirtu maistu.“

 

Prisimindamas kariūnų išvyką, Lietuvos karo akademijos kapelionas džiaugėsi, kad ten apsilankę kariūnai rado bendrą kalbą su „Betanijos“ lankytojais. „Tie žmonės vyresnio amžiaus ir beveik visi tarnavę dar sovietinėje kariuomenėje, todėl jiems buvo įdomu sužinoti, kokia yra dabartinė Lietuvos kariuomenė. Taip prasidėjo natūralus ir šiltas bendravimas. Vieni papasakojo savo istorijas, kiti tik klausėsi, kai kurie klausinėjo kariūnų, – pasakojo kapelionas. – Šie žmonės kariūnų neišgąsdino. Juo labiau kad už jautrumą ir rūpestį jie atsakė tuo pačiu. Taip elgėsi, nes ne kasdien sulaukia kariūnų dėmesio.“

 

Nuotraukų aut. Kęstutis Dijokas (LKA)

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodassecimg

 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas [email protected]
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media