Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
2 5
13
14 15 17 19
21 23 24 26
29 30 31 3

 

Žinių archyvas (2017-12)

Kroatijos kariai prisijungė prie NATO priešakinių pajėgų kovinės grupės Lietuvoje
2017.12.07
img

Gruodžio 7 d. Lietuvos didžiojo etmono Jonušo Radvilo mokomajame pulke Rukloje surengta NATO priešakinių pajėgų batalione tarnybą pradėjusių Kroatijos karių pristatymo ceremonija. Kroatijos karius pasveikino Lietuvos kariuomenės Sausumos pajėgų vadas brigados generolas Valdemaras Rupšys, Kroatijos kariuomenės Sausumos pajėgų vadas gen. ltn. Mate Ostovic, Mechanizuotosios pėstininkų brigados „Geležinis Vilkas“ vadas pulkininkas Mindaugas Steponavičius, NATO priešakinių pajėgų kovinės grupės Lietuvoje vadas pulkininkas leitenantas Thorsten Gensler, daugianacionalinės kovinės grupės kariai.

null
Ministras R. Karoblis: „Turime išnaudoti naująsias ES gynybos iniciatyvas ir siekti NATO-ES bendradarbiavimo stiprinimo“
2017.12.06
img

Gruodžio 6 d. su Lietuvoje apsilankiusia Nyderlandų Karalystės gynybos ministre Ank Bijleveld-Schouten krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis, aptarė Lietuvos ir Nyderlandų dalyvavimą Nuolatiniame struktūrizuotame bendradarbiavime (angl. Permanent Structured Cooperation, PESCO) gynybos srityje, kur Lietuva siūlo priemones, kaip palengvinti karinių pajėgų judėjimą Europoje bei stiprinti atsaką į kibernetines atakas, kuriant greitojo reagavimo komandas.

null
Tarptautinio piešinių konkurso „Tėvynės labui“ nugalėtojams - ir NATO bataliono prizai
2017.12.05
img

Piešinių katalogas

 Lapkričio 30 d. tarptautinio mokinių piešinių konkurso „Tėvynės labui“, skirto Lietuvos valstybės 100-mečiui ir Lietuvos kariuomenės 100-mečiui paminėti, laureatams įteikti ir NATO priešakinių pajėgų bataliono kovinės grupės  apdovanojimai,  vieną  apdovanojimą kovinės grupės kariai specialiai skyrė moksleiviui už piešinį NATO tema.

null
Krašto apsaugos ministerija ieško per 20 viešųjų pirkimų specialistų
2017.12.05
img

Krašto apsaugos ministerijai įgyvendinant įsigijimų sistemos pokyčius, atnaujinama ne tik struktūra, bet ir personalas. Siekdama pritraukti kompetentingų įsigijimų srities specialistų, gruodžio mėnesį ministerija jau paskelbė pirmuosius valstybės tarnautojų atrankos konkursus į naujai kuriamą ministerijos Įsigijimų politikos skyrių, o artimiausiu metu taip pat bus skelbiama atranka ir į Gynybos resursų agentūrą.

null
Lietuvoje lankysis Nyderlandų gynybos ministrė ir kariuomenės vadas, susitiks su NATO batalione Lietuvoje tarnaujančiais olandų kariais
2017.12.05
img

Gruodžio 6 d. Lietuvoje lankysis Nyderlandų Karalystės gynybos ministrė Ank Bijleveld-Schouten ir kariuomenės vadas admirolas Rob Bauer su delegacija. Su svečiais susitiks krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis, ministerijos ir kariuomenės vadovybė, vyks dvišalis Lietuvos ir Nyderlandų gynybos ministrų susitikimas. Vėliau Nyderlandų ministras ir kariuomenės vadas vyks į Generolo Silvestro Žukausko poligoną Pabradėje (Švenčionių r.), kur aplankys šiuo metu dislokuotoje tarptautinėje NATO priešakinių pajėgų bataliono kovinėje grupėje tarnaujančius Nyderlandų karius, dalyvaujančius lauko taktinėse pratybose „Žiemos vilkas“.

null
Krašto apsaugos viceministras G. Jeglinskas Europos gynybos pramonės konferencijoje pabrėžė, jog aukštųjų technologijų vystymas turėtų būtų nacionalinis prioritetas
2017.12.05
img

Gruodžio 4 d. krašto apsaugos viceministras Giedrimas Jeglinskas dalyvavo Briuselyje vykusioje Europos gynybos pramonės konferencijoje. Renginio metu buvo apsikeista nuomonėmis ir įžvalgomis apie Europos Sąjungos (ES) ir NATO strateginę partnerystę mobilizuojant resursus Europos gynybos tyrimų ir technologijų vystymui, diskutuota apie daugiašalį bendradarbiavimą, investicijas technologijoms ir inovacijoms bei vieningos Europos rinkos stiprinimą.

null
Šią savaitę baigiasi asmenų atranka, kurie stebės 2018 metų karo prievolininkų (šauktinių) sąrašo sudarymą
2017.12.04
img

Primename, kad šiuo metu vyksta Lietuvos kariuomenės Karo prievolės ir komplektavimo tarnybos paskelbta asmenų, kurie stebės 2018 metų karo prievolininkų sąrašo sudarymo procedūras, atranka. Atrinktų asmenų uždavinys – užtikrinti karo prievolininkų sąrašo sudarymo skaidrumą. Kandidatų laukiama iki šios savaitės pabaigos, gruodžio 8 d.

null
Reagavimo į orlaivius prie Baltijos valstybių sienų duomenys: 2017 11 27 – 2017 12 03
2017.12.04
img

Lapkričio 27 – gruodžio 3 d. NATO oro policijos funkcijas Baltijos šalyse vykdantys naikintuvai vieną kartą kilo atpažinti ir lydėti tarptautinėje oro erdvėje virš Baltijos jūros skridusių Rusijos Federacijos karinių orlaivių.

null
Į Lietuvą atvyko Kroatijos kariai
2017.12.03
img

Vaizdo medžiaga

Gruodžio 1-2 d. į Lietuvą atvyko Kroatijos kariuomenės kariai ir karinė technika. Kroatijos ginkluotųjų pajėgų kariai prisijungė prie Lietuvoje dislokuotos Vokietijos vadovaujamos NATO priešakinių pajėgų bataliono kovinės grupės.

„Esame dėkingi ir vertiname NATO priešakinių pajėgų bataliono kovinę grupę Lietuvoje formuojančių šalių indėlį. Tai demonstruoja Aljanso solidarumą ir vienybę ir mes sveikiname Kroatijos sprendimą prisijungti prie NATO atgrasymą ir kolektyvinę gynybą Baltijos regione stiprinančių priemonių,“ – sako krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis.

null
 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas [email protected]
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media