Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
30
5
14 15 16
24
25 27 28

 

 

Lietuvos karo akademija atsisveikino su viršininku brg. gen. Algiu Vaičeliūnu

2018.11.23
image

„Jaunosios karininkų kartos auginimas ir mokymas yra nepriklausomos Lietuvos ateitis ir jos laisvės garantas. Studijų procesą grįsdami moksliniais tyrimais, pritraukdami aukščiausios kvalifikacijos dėstytojus ir mokslininkus, Lietuvos karo akademiją įtvirtiname kaip mūsų šalies gynybos ir saugumo studijų kompetencijų centrą. Neabejoju, kad ši akademija jau artimiausiu metu gali pretenduoti į gynybos universiteto statusą. To nuoširdžiai jai linkiu. Taip pat linkiu, kad šis siekis taptų visos krašto apsaugos sistemos siekiu, didžiąja Krašto apsaugos ministerijos ir Lietuvos kariuomenės ambicija“, – atsisveikindamas su Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademija ir tarnyba Lietuvos kariuomenėje sakė Akademijos viršininkas brigados generolas Algis Vaičeliūnas.

 

Lapkričio 22 d. Lietuvos karo akademijoje vyko akademijos viršininko išleidimo į atsargą ir vėliavos perdavimo ceremonija, kurios metu brg. gen. A. Vaičeliūnas pagal Lietuvos kariuomenės tradicijas simboliškai Karo akademijos vėliavą perdavė krašto apsaugos ministrui Raimundui Karobliui. Nuo 2017 m. balandžio akademijai vadovavęs vienas Lietuvos kariuomenės kūrėjų baigė tarnybą kariuomenėje ir buvo išleistas į atsargą.

 

Ceremonijoje taip pat dalyvavo Lietuvos kariuomenės vadas gen. ltn. Jonas Vytautas Žukas, Krašto apsaugos ministerijos ir kariuomenės vadovybė, kariuomenės pajėgų vadai, universitetų rektoriai, užsienio valstybių atstovai, kiti svečiai, Lietuvos karo akademijos bendruomenė.

 

„Generolas kartu su kitais atsidavusiais kariais ir darbuotojais dirbo Tėvynės labui, pasižymėjo išskirtine energija ir niekada nestokojo idėjų. Šiandien man malonu padėkoti jam už tarnybą. Nuoširdžiai tikiuosi, kad kitas brg. gen. A. Vaičeliūno veiklos etapas bus ne mažiau reikšmingas ir įdomus, kaip ir gyvenimo tarpsnis Lietuvos kariuomenėje“, – dėkodamas kalbėjo krašto apsaugos ministras Raimundas Karbolis ir brg. gen. A. Vaičeliūną apdovanojo vardine dovana už ilgametę nepriekaištingą tarnybą krašto apsaugos sistemoje.

 

Gen. ltn. Jonas Vytautas Žukas brigados generolui įteikė Lietuvos kariuomenės proginį medalį „100 metų atkurtai Lietuvos kariuomenei“ už reikšmingą indėlį atkuriant ir stiprinant šalies ginkluotąsias pajėgas.

 

Brg. gen. A. Vaičeliūnas, prisimindamas Lietuvos kariuomenės kūrimosi pradžią šaliai atgavus nepriklausomybę, džiaugėsi galėjęs aktyviai dalyvauti šiame procese, kai kiekvieno lietuvio širdis degė, kai kiekvienas tryško energija dėl didžiulio noro atkurti jauną Lietuvos kariuomenę. „Šis didelis mūsų visų kariuomenės kūrėjų darbas Lietuvos valstybei, mūsų vidinė ugnis lėmė Lietuvos sėkmę ir leido mums tapti didžiausio ir galingiausio pasaulyje aljanso – NATO – nariais“, – pabrėžė karininkas.

 

Brg. gen. Algis Vaičeliūnas profesinę karo tarnybą pradėjo 1983 metais. 1991 m. vasario mėn. įstojo į Lietuvos Aukščiausiosios Tarybos-Atkuriamojo Seimo gynėjų gretas, vėliau buvo paskirtas Mokomojo junginio vado pavaduotoju. Tų pačių metų birželio mėnesį gavo užduotį įkurti Panevėžyje parlamento gynybos atsarginę kuopą, o nuo lapkričio mėnesio – Karaliaus Mindaugo batalioną. Šiam batalionui vadovavo iki 1994 m., kol buvo paskirtas Motorizuotosios pėstininkų brigados „Geležinis Vilkas“ štabo viršininku. 1998–2000 m. brg. gen. Algis Vaičeliūnas ėjo Lietuvos Respublikos Prezidento patarėjo nacionalinio saugumo ir užsienio politikos klausimais pavaduotojo gynybai pareigas, buvo Valstybės gynimo tarybos sekretorius. 2000–2003 m. vadovavo Lietuvos karo akademijai, o nuo 2003 m. buvo paskirtas Baltijos gynybos koledžo Estijoje viršininko pavaduotoju. 2004–2007 m. brg. gen. Algis Vaičeliūnas buvo šio koledžo komendantas (viršininkas). 2008 m. sausį jam buvo pavesta vadovauti Lietuvos kariuomenės Jungtinio štabo įkūrimo projektui. Įkūrus Lietuvos kariuomenės Jungtinį štabą, generolas jam vadovavo iki 2011 m. liepos mėn. 2011–2015 m. brg. gen. Algis Vaičeliūnas ėjo vyriausiojo nacionalinio karinio atstovo Vyriausiojoje NATO pajėgų Europoje vadavietėje (SHAPE) Belgijoje pareigas, nuo 2015 m. vadovavo Krašto apsaugos ministerijos Generalinei inspekcijai, nuo 2017 m. balandžio 19 d. – Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijai.

 

Brg. gen. Algis Vaičeliūnas yra baigęs Kaliningrado aviacijos technikos karo mokyklą, studijavęs Rygos aviacijos karo akademijoje, vėliau baigęs karjeros kursus Bundesvero vadų ir generalinio štabo akademijoje Hamburge, Vokietijoje, ir strateginio lygmens karinius karjeros kursus Kanados karinių pajėgų koledže Toronte. Brg. gen. Algis Vaičeliūnas Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų institute yra įgijęs politikos mokslų magistro kvalifikacinį laipsnį.

 

Per ilgą garbingos tarnybos Lietuvos krašto apsaugos sistemoje laikotarpį brg. gen. Algis Vaičeliūnas buvo ne kartą skatintas Lietuvos Respublikos Prezidento, Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministro, Lietuvos kariuomenės vado, pajėgų vadų apdovanojimais. Taip pat yra apdovanotas Latvijos, Estijos, Ukrainos ir kitų valstybių medaliais ir garbės ženklais.

 

Nuotraukų aut. Giedrė Maksimovicz

2018-11-24 01:49

Paulius

Šiaip jau, vėliava bučiuojama nusiėmus kepurę!
Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodassecimg

 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas [email protected]
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media