Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
2 5
13
14 15 17 19
21 23 24 26
29 30 31 3

 

Lietuvos nacionaliniam saugumui aktualūs klausimai aptarti konferencijoje „Lietuvos saugumas ir gynybos politika“

2018.11.29
image

Lapkričio 28 d. Krašto apsaugos ministerijoje vyko Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijos Mokslo centro iniciatyva surengta konferencija „Lietuvos saugumas ir gynybos politika“ aktualiausių Lietuvos nacionaliniam saugumui, jos užsienio ir saugumo politikai problemų tyrimų rezultatams aptarti.

 

Renginyje sveikinimo žodį tarė krašto apsaugos viceministras Vytautas Umbrasas ir akademijos prorektorė mokslui ir studijoms prof. dr. Jūratė Novagrockienė.

 

Pranešimus skaitė Lietuvos karo akademijos, kitų institucijų mokslininkai ir tyrėjai, dalyvaujantys akademijos Mokslo centro vykdomoje mokslinėje programoje „Kompleksinė aktualių Lietuvos nacionaliniam saugumui gynybos politikos pokyčių globaliu, regioniniu ir nacionaliniu lygmeniu 2018–2019 metais analizė“, apie Jungtinės Karalystės poziciją Europos saugumo architektūroje po „Brexit“ – šios šalies ambasadorė Lietuvoje Claire Lawrence.

 

Konferencijoje buvo gvildenamos aktualiausios nūdienos temos: gynyba ir atgrasymas JAV ir Rusijos strateginio stabilumo kontekste, ateities karas – tendencijos ir mažųjų valstybių gynyba, Donaldo Trumpo ekonominės politikos poveikis transatlantiniams santykiams ir Lietuvai, šiuolaikinės karybos diskursas ir Rusijos karinė strategija, Baltijos šalių sugrėsminimas Rusijos diplomatijos retorikoje, Astravo atominė elektrinė Lietuvos užsienio politikoje ir kt.

 

Konferencijoje skaitytų pranešimų pagrindu Lietuvos karo akademijos Mokslo centro iniciatyva parengti moksliniai straipsniai bus publikuojami Karo akademijos leidžiamoje „Lietuvos metinėje strateginėje apžvalgoje“.

 

Renginyje buvo pristatytas „Lietuvos metinės strateginės apžvalgos“ 16 tomas, kurį sudaro 2017–2018 metais parengtos Lietuvos ir užsienio tyrėjų studijos ir moksliniai straipsniai, skirti Lietuvos ir viso Baltijos regiono saugumo ir gynybos aktualijoms. Su leidiniu plačiau galima susipažinti akademijos interneto svetainėje (Lietuvos metinė strateginė apžvalga).

 

Šiame moksliniame periodiniame leidinyje apžvelgiami ir analizuojami pokyčiai, vykstantys tarptautiniu, regioniniu ir nacionaliniu lygmenimis, siekiant plačiau atskleisti Lietuvos nacionalinio saugumo problematiką ir išsamiai pristatyti ją platesnei šalies ir užsienio auditorijai.

 

Akademijos vienas iš uždavinių – vykdyti nacionaliniam saugumui ir gynybai reikšmingus mokslinius tyrimus, siūlyti ir įgyvendinti pažangius sprendimus ir naujoves. Mokslo centras nuolat stebi Lietuvos strateginę aplinką, skirdamas ypatingą dėmesį karinio pobūdžio informacijai, atlieka kvalifikuotas nepriklausomas ekspertizes Lietuvos saugumo ir gynybos politikos klausimais.

 

KAM nuotrauka

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodassecimg

 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas [email protected]
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media