Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
30
5
14 15 16
24
25 27 28

 

 

Krašto apsaugos viceministras G. Jeglinskas dalyvavo tarptautinėje Jungtinių Amerikos Valstijų karo akademijoje Vest Pointe

2019.04.30
image

Balandžio 27 d. krašto apsaugos viceministras Giedrimas Jeglinskas Jungtinių Amerikos Valstijų karo akademijoje Vest Pointe dalyvavo kasmetinėje memorialinėje ceremonijoje Tadui Kosciuškai pagerbti. Šiais metais į ją atvyko aukšti gynybos pareigūnai iš JAV, Lietuvos ir Lenkijos.

 

Buvęs Vest Pointo karo akademijos studentas ir JAV sausumos pajėgų Europoje vadas atsargos generolas leitenantas Benas Hodgesas ceremonijoje sakė, jog „Kosciuška įkūnijo Lenkijos, Lietuvos ir JAV ryšį. Jis primena mums apie Amerikos atsakomybę už lyderystę tarp NATO, sėkmingiausio aljanso pasaulio istorijoje, narių“.

 

Lenkijos gynybos atašė JAV generolas majoras Cezary Wiśniewskis priminė T. Kosciuškos pasižymėjimą Amerikos Nepriklausomybės kare, o šis neapsiriboja jo darbais Vest Pointe. Europietis karininkas pasižymėjo Šiaurės ir Pietų kolonijose viso karo laikotarpiu. Lenkijos gynybos atašė pažymėjo, kad kai praėjus daug laiko po karo pabaigos T. Kosciuška grįžo į Jungtines Valstijas, Filadelfijos (Pensilvanijos valstija) gyventojai jį pasitiko kaip didvyrį. Tai parodo tikrąją kasmetinės ceremonijos tradiciją - pagerbti Amerikos ir Europos kovai už laisvę ir teises pasišventusį lyderį.

 

Lietuvos krašto apsaugos viceministras Giedrimas Jeglinskas, buvęs Vest Pointo karo akademijos studentas ir Lietuvos kariuomenės karininkas, savo kalbą pradėjo palygindamas T. Kosciuškos laikų ir šiandienos iššūkius. Jis gyrė šį lyderį už „drąsą, viziją ir įtaką“. Viceminsitras pavadino T. Kosciušką „laisvės simboliu“ ir pabrėžė, kad „laisvė yra visų trijų šalių, kurioms jis paskyrė savo gyvenimą – Lenkijos, Lietuvos ir Jungtinių Amerikos Valstijų – pamatas.“

 

Viceministras taip pat pasiūlė naujovišką iniciatyvą Tadui Kosciuškai pagerbti ir toliau stiprinti ryšius tarp ceremonijoje dalyvaujančių sąjungininkių. „Sustiprinusios trišalę partnerystę, Lenkija, Lietuva ir Jungtinės Valstijos sutvirtintų ir transatlantinį ryšį, o taip sustiprintų ir Vakarų atgrasymo laikyseną, kuri mums visiems naudinga. T. Kosciuškos projektas vėliau galėtų išsivystyti į vertybėmis grindžiamą ir interesų sutvirtinamą regiono strategiją, apimančią karinę ir gynybos, ekonomikos ir investicijų, energetikos ir aplinkosaugos, švietimo ir kultūros iniciatyvas.“ G. Jeglinskas kalbą užbaigė pabrėždamas šių trijų sąjungininkių ryšio svarbą ir platų tarptautinį T.į Kosciuškos darbų atgarsį. „Tado Kosciuškos palikimas gali įkvėpti žygiams ir pakeisti pasaulį stiprindamas laisves, partnerystes ir Aljansą, “ – sakė krašto apsaugos viceministras.

 

Renginio išvakarėse, balandžio 26 d., vyko Vest Pointo „Kosciuškos draugų Amerikos asociacijos” kasmetinė konferencija, šiemet ji buvo sirta 70-osioms  NATO metinėms.  Kasmetinėje konferencijoje, kuri šiemet išsiskyrė dalyvių gausa, pranešimus skaitė atstovai iš JAV, Lenkijos ir Lietuvos.

 

„Susirinkome pagerbti Tado Kosciuškos gyvenimo ir palikimo,“ - kalbėjo Stephenas Olejaszas, buvęs JAV sausumos pajėgų karininkas ir šios asociacijos vice-prezidentas. Pagrindinis dėmesys konferencijoje buvo skiriamas NATO įsteigimo metinių temai, 20-osios Lenkijos narystės metinėms, ir 15-osioms Lietuvos metinėms Aljanse.

 

Vest Pointo karo akademijos vardu kalbėjo akademijos tarybos dekanė brigados generolė Cindy Jebb. Konferenciją pradėjusioje diskusijoje pagrindinę kalbą pasakė generolas B. Hodgesas, taip pat kalbėjo Lietuvos gynybos atašė JAV pulkininkas Alvydas Šiuparis, ir Lenkijos gynybos atašė JAV pavaduotojas pulkininkas Pawełas Marzęda. „Mums garbė, kad mūsų sąjungininkės drauge su mumis iškilmingai mini NATO sukaktį,“– S. Olejasz, kuris taip pat yra baigęs Vest Pointo karo akademiją ir anksčiau buvo šios akademijos istorijos profesorius. „Mums NATO – Tado Kosciuškos palikimo tąsa.“

 

Pirmoji popietinė konferencijos diskusija buvo skirta pagerbti Lietuvos narystę NATO. Vienas pranešėjas kalbėjo apie Joną Kronkaitį, Lietuvoje gimusį JAV sausumos pajėgų karininką, kuris atkūrus Lietuvos nepriklausomybę grįžo į Lietuvą dirbti Krašto apsaugos ministerijoje, o vėliau, iki Lietuvai prisijungiant prie NATO, tapo Lietuvos kariuomenės vadu. Kitas pranešėjas pagerbė Robertą Barziloskį, lietuvių kilmės Pensilvanijos nacionalinės gvardijos karininką, kuris buvo pirmuoju JAV ryšių karininku Vilniuje. Antroji tą popietę vykusi diskusija buvo skirta Lenkijos narystės NATO sukakčiai.

 

Parengta pagal renginio organizatorių informaciją.

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodassecimg

 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas [email protected]
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media