Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
30
5
14 15 16
24
25 27 28

 

 

Krašto apsaugos viceministras V. Umbrasas: „Švedija – artimas mūsų regioninis partneris“

2019.04.09
image

Balandžio 9 d. krašto apsaugos viceministras Vytautas Umbrasas, susitikęs su vizito į Lietuvą atvykusiu Švedijos gynybos ministerijos valstybės sekretoriumi Jan-Olof Lindu( Jan-Olof Lind), aptarė saugumo situaciją Baltijos jūros regione, Lietuvos ir Švedijos dvišalį bendradarbiavimą gynybos srityje ir pastangas stiprinti nacionalinius pajėgumus.

 

Viceministras padėkojo Švedijai už paramą Lietuvos kariuomenei ir pasidžiaugė vis labiau augančiu bendradarbiavimu tarp visų Lietuvos ir Švedijos kariuomenės pajėgų rūšių, ypač pratybų srityje. Pastaruoju metu Lietuvos ir Švedijos kariai reguliariai dalyvauja tarptautinėse pratybose ir mokymuose Baltijos regione. „Džiaugiamės aktyviu pratybų tempu ir tikimės ateityje toliau jį išlaikyti“, – sakė viceministras V. Umbrasas.

 

Susitikime krašto apsaugos viceministras ir Švedijos gynybos ministerijos sekretorius aptarė Europos Sąjungos ir NATO iniciatyvas, pasidalijo artimiausiais planais ir siekiais. Abi šalys dalyvauja ES nuolatinio struktūrizuoto bendradarbiavimo formate, skirtame sustiprinti Europos bendradarbiavimą saugumo ir gynybos srityje. V. Umbrasas informavo svečią, kad Lietuva 2018 m. ėmėsi lyderystės stiprinant kibernetinį saugumą ir tarptautinėje plotmėje – toliau sėkmingai vadovauja vienai iš Europos Sąjungos iniciatyvų, kuriant bendras kibernetines greitojo reagavimo pajėgas. Šiame projekte jau dalyvauja 13 šalių narių, ir tai yra vienas labiausiai įgyvendinimo prasme pažengusių projektų.

 

Viceministras taip pat padėkojo už Švedijos dalyvavimą kasmet Vilniuje organizuojamame Rytų partnerystės seminare ir pakvietė Švediją toliau aktyviai įsitraukti.

 

Krašto apsaugos viceministras V. Umbrasas pasidžiaugė Jungtinės Karalystės vadovaujamų greitojo reagavimo Jungtinių ekspedicinių pajėgų (JEF) vystymusi ir visų jose dalyvaujančių partnerių, taip pat Lietuvos ir Švedijos, aktyviu įsitraukimu siekiant glaudesnio bendradarbiavimo. Kartu viceministras pažymėjo, kad Lietuvai yra itin svarbus dalyvavimas Šiaurės ir Baltijos šalių formato iniciatyvose.

 

Lietuvos ir Švedijos bendradarbiavimas gynybos ir saugumo srityje intensyvus nuo Nepriklausomybės atkūrimo. Iki Lietuvos narystės NATO Švedija Lietuvos kariuomenei teikė įvairiapusę paramą – vykdyti ginkluotės ir įrangos perdavimo, medicinos paramos, jūros ir pakrančių stebėjimo sistemos, oro gynybos bataliono projektai, Lietuvos karininkai tobulinosi Švedijos karo mokyklose.

 

Lietuva ir Švedija bendradarbiauja dalyvaudamos įvairiuose tarptautiniuose saugumo ir gynybos formatuose - ES bendrosios saugumo ir gynybos politikos rėmuose, Jungtinės Karalystės vadovaujamose ekspedicinėse pajėgose (JEF), dalyvauja veikloje pagal Šiaurės-Baltijos šalių (NB8), Šiaurės šalių grupės (angl. Northern Group ) formatą, kt.

 

Šiuo metu Lietuvos ir Švedijos kariuomenių bendradarbiavimas plėtojamas tarp atskirų dalinių, artimiausius ryšius palaiko karinės oro ir jūrų pajėgos, karo medicinos tarnybos.

 

Alfredo Pliadžio (KAM) nuotraukos

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodassecimg

 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas [email protected]kam.lt
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media