Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
2 5
13
14 15 17 19
26
29 30 31 3

 

Žinių archyvas (2019-04)

Pirmojoje Lietuvos gynybos technologijų kūrybos stovykloje sugeneruota 40 inovatyvių produktų idėjų
2019.04.15
img

Balandžio 14 d. pasibaigusi tris dienas trukusi Lietuvos gynybos technologijų kūrybos stovykla hakatonas DELTA 1  pranoko visus organizatorių lūkesčius.  Čia buvo pristatyti kibernetinio saugumo, programinės ir techninės įrangos sprendimai, virtualiosios realybės mokymosi platformos, dirbtinio intelekto panaudojimo, paramedikų darbą lengvinantys sprendimai, kt. inovatyvūs dalykai. 

null
Daugiau nei 1000 kibernetinio saugumo specialistų iš 30 šalių treniravosi pratybose „Locked „Shields“
2019.04.12
img

Baigėsi vienos didžiausių ir kompleksiškiausių tarptautinių kibernetinės gynybos pratybų „Locked Shields 2019“ (liet. Suremti skydai) aktyvioji fazė. Nuo atakų ginti sudėtingus kritinių paslaugų tinklus bei sistemas treniravosi daugiau nei tūkstantis kibernetinio saugumo specialistų iš 30 NATO sąjungininkių ir partnerių šalių, taip pat komandos iš NATO ir Europos Sąjungos agentūrų.

null
Dar viena kibernetinė-informacinė ataka - prieš krašto apsaugos ministrą
2019.04.11
img

Šiuo metu vykstanti kompleksinė (kibernetinė-informacinė) ataka paveikė naujienų portalą „Kas vyksta Kaune“, pateikiant dezinformaciją apie neva teisėsaugos institucijų atliekamą tyrimą. Melagingos naujienos išsiplėtė ir į socialinius tinklus, tad Nacionalinio kibernetinio saugumo centras ragina piliečius kritiškai vertinti pateikiamą informaciją, ir nepasiduoti manipuliacijoms.  Nacionalinis kibernetinio saugumo centras dėl šios atakos vykdo tyrimą.

 

Kompleksinė ataka prasidėjo balandžio 10 d.,  kai suklastojus siuntėjo adresą ir prisistačius Krašto apsaugos ministerijos darbuotoju,  buvo išplatintas melagingo turinio elektroninis laiškas, pranešantis apie stambų korupcijos atvejį Krašto apsaugos ministerijoje.

null
Krašto apsaugos ministras R. Karoblis: „Ukrainos pasirinkimas integruotis į NATO ir ES – tai šios šalies pasirinkimas, kurį mes palaikome ir padėsime siekti tikslo“
2019.04.11
img

„Ukrainos pasirinkimui integruotis į NATO ir ES įgyvendinimui yra labai svarbi visos valstybės ir jos institucijų, verslo, visuomenės vieninga pozicija. Kartu tai bendras ilgalaikis įsipareigojimas dirbti, nepaisant kliūčių ir sunkumų. Tai Ukrainos pasirinkimas ir mes jį palaikome bei padėsime siekti tikslo“, – sakė krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis balandžio 11 d. Kijevo saugumo forume.

null
Pirmoji Lietuvoje gynybos technologijų kūrybos stovykla – hakatonas – jau šį savaitgalį!
2019.04.11
img

Jau šį savaitgalį, balandžio 12-14 d. pirmą kartą Lietuvoje vyks gynybos technologijų kūrybos stovykla (hakatonas) DELTA 1. Ji organizuojama Lietuvos kariuomenės Kunigaikščio Vaidoto mechanizuotajame pėstininkų batalione Rukloje (Jonavos r.). Čia 220 mokslininkų, išradėjų, karybos entuziastų visą savaitgalį kurs inovatyvius sprendimus gynybos sričiai ir Lietuvos kariuomenei, o juos konsultuos daugiau nei 20-ies įvairių sričių Lietuvos ir užsieninio ekspertų.

null
Lietuvos ir Estijos ginklų kontrolės inspektoriai lankosi Ukrainoje
2019.04.10
img

Lietuvos kariuomenės ginkluotės kontrolės inspektorius Estijos vadovaujamos inspekcinės grupės sudėtyje balandžio 9–11 d. dalyvauja pasirinkto rajono inspekcijoje Ukrainoje. Tarptautinės ginkluotės kontrolės grupės pasirinkto rajono – Ukrainos karinių dalinių, poligonų ir teritorijų – inspekcija atliekama vadovaujantis 2011 m. Vienos dokumento nuostatomis.

null
Lietuva dalyvauja tarptautinėse kibernetinės gynybos pratybose „Locked Shields“
2019.04.10
img

Vaizdo medžiaga iš Lietuvos komandos mokymų vietos

Vienose didžiausių tarptautinių kibernetinės gynybos pratybų pasaulyje „Locked Shields 2019“ (liet. Suremti skydai) balandžio 8–12 d. dalyvauja ir Lietuvos jungtinė komanda, sudaryta iš Nacionalinio kibernetinio saugumo centro ir Lietuvos kariuomenės specialistų. Kaip ir pastaraisiais metais, Lietuvos komandą sustiprino specialistai iš Jungtinių Amerikos Valstijų ir Sakartvelo.

null
Krašto apsaugos ministras su oficialiu vizitu lankysis Ukrainoje, dalyvaus Kijevo saugumo forume
2019.04.10
img

Krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis kartu su delegacija balandžio 10–12 d. oficialiu vizitu lankysis Ukrainoje. Planuojama šio vizito metu ministras R. Karoblis susitiks su Ukrainos gynybos ministru Stepanu Poltoraku, dalyvaus Kijevo saugumo forume ir aplankys Lietuvos karius, dalyvaujančius karinėje mokymo operacijoje Desnos ir Berdyčevo mokymo centruose.

null
Aptartas Lietuvos ir Čekijos bendradarbiavimas įsigijimų srityje
2019.04.09
img

Balandžio 9 d. krašto apsaugos viceministras Giedrimas Jeglinskas susitiko su Čekijos gynybos viceministru Jakub Landovský. Susitikimo metu viceministrai aptarė saugumo aktualijas, ES ir NATO saugumo ir gynybos iniciatyvas bei bendradarbiavimo įsigijimų srityje perspektyvas.

null
Krašto apsaugos viceministras V. Umbrasas: „Švedija – artimas mūsų regioninis partneris“
2019.04.09
img

Balandžio 9 d. krašto apsaugos viceministras Vytautas Umbrasas, susitikęs su vizito į Lietuvą atvykusiu Švedijos gynybos ministerijos valstybės sekretoriumi Jan-Olof Lindu( Jan-Olof Lind), aptarė saugumo situaciją Baltijos jūros regione, Lietuvos ir Švedijos dvišalį bendradarbiavimą gynybos srityje ir pastangas stiprinti nacionalinius pajėgumus.

null
 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas [email protected]
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media