Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
26 27 28 29 30
9
16 17
24 26
30 2 3 4 5 6

 

Patvirtintas ilgalaikis Lietuvos ir JAV karinio bendradarbiavimo planas

2019.04.03
image

Balandžio 2 d.   Krašto apsaugos ministerija ir Jungtinių Amerikos Valstijų  Gynybos departamentas Vašingtone pasirašė penkerių metų dvišalį bendradarbiavimo gynybos srityje planą.

 

Dokumente atspindėti bendradarbiavimo tikslai ir projektai, kuriems artimiausiais metais bus skiriamas pagrindinis dėmesys: bendroms pratyboms ir mokymams, atgrasymo priemonių Baltijos regione stiprinimui, dalyvavimui tarptautinėse operacijoje,  regioninių kibernetinių pajėgumų vystymui, kt.  Šiuo dokumentu siekiama užtikrinti veiklos tęstinumą ir tinkamą ilgalaikių projektų finansavimą. Plano turinys bus kasmet peržiūrimas ir pagal poreikį atnaujinamas.

 

„JAV yra strateginė Lietuvos partnerė, su kuria karinis bendradarbiavimas per pastaruosius metus gerokai išaugęs – matome daugiau bendrų pratybų, didėja JAV investicijos į Lietuvos karinę infrastruktūrą, pradėjome įgyvendinti keletą ambicingų projektų.  Šis dokumentas rodo, kad JAV nusiteikusios  ir toliau aktyviai dirbti Baltijos regione,” – sako krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis. 

 

Idėja parengti tokius bendradarbiavimo planus gimė 2018 m. lapkritį Vilniuje vykusio JAV ir Baltijos  šalių  strateginio dialogo metu.  Anot JAV gynybos sekretoriaus padėjėjos tarptautiniams reikalams Katherin Wheelbarger, Lietuva yra pirmoji šalis, su kuria JAV pasirašė tokį dokumentą.

 

Šiuo metu JAV Kongrese yra pradedamas rengti ateinančių metų gynybos biudžetas, kuriame turėtų būti numatyta tolesnė parama Baltijos regionui. Galima tikėtis, kad biudžete bus atspindėtas  ir šiame plane numatytų projektų finansavimas. Praėjusią savaitę šiuos klausimus su JAV Kongreso nariais aptarė  ir krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis.

 

Nuo 2014 metų  JAV į Lietuvos  saugumą ir gynybą investavo  beveik  80   JAV mln. dolerių. Lietuvos įsigijimai iš JAV taip pat nuolatos auga ir jų suma artimiausiu metu pasieks 200 mln. JAV dolerių.

 

Šiuo metu  Krašto apsaugos ministerija derina 200 šarvuotųjų visureigių Lietuvos kariuomenei iš  JAV kompanijos „OshKosh“ įsigijimą. Lietuva iš JAV taip pat perka priešlėktuvines raketas, prieštankines sistemas „Javelin“, ryšių sistemas ir amuniciją. Savo ruožtu, JAV, įgyvendindamos paramos saugumui programas Lietuvoje, daug investavo į karinius poligonus ir kitą infrastruktūrą, finansuoja Lietuvos karių ir specialistų  mokymą JAV karo mokyklose. 

 

2018 m. balandžio 3 d. JAV Prezidentas Donaldas Trumpas susitikime su  Baltijos valstybių vadovais Baltuosiuose Rūmuose pasirašė bendrąją deklaraciją, kurioje buvo pabrėžtas JAV įsipareigojimas padėti  Lietuvai, Latvijai ir Estijai  stiprinti gynybinius pajėgumus. Šis ilgalaikis planas –  svarbus žingsnis įgyvendinant Prezidentų deklaracijoje įvardintus JAV ir  Baltijos šalių bendradarbiavimo tikslus.

 

JAV  Gynybos departamento  nuotraukoje –  Lietuvos ir JAV  bendradarbiavimo  gynybos srityje  planą balandžio 2 d.  parašais  JAV Gynybos departamente  Vašingtone patvirtino  Krašto apsaugos ministerijos gynybos politikos   direktorius Robertas Šapronas ir laikinai JAV gynybos sekretoriaus patarėjos tarptautinio saugumo klausimais  pareigas  einanti  Katherine Wheelbarger.   

 

 

Daugiau nuotraukų: https://www.dvidshub.net/image/5232166/us-lithuania-sign-defense-cooperation-plan

 

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodassecimg

 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas [email protected]
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media