Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
2 5
13
14 15 17 19
26
29 30 31 3

 

2019 m. informacija

Skelbiamas penkioliktasis Tado Dambrausko fotokonkursas „Lietuvos kariuomenė fotografijoje 2019“

 

Krašto apsaugos ministerija skelbia tradicinį, jau penkioliktąjį fotokonkursą „Lietuvos kariuomenė fotografijoje 2019“.

 

Kviečiame visus, profesionalus ir mėgėjus fotografus, kurie fotografavo Lietuvos kariuomenės ir Lietuvoje dislokuotų NATO karinių vienetų karius, peržvelgti savo praėjusių pabaigoje ir šiais metais darytas nuotraukas, atrinkti geriausias iš jų ir atsiųsti konkursui. Svarbu, kad nuotrauka atspindėtų kariuomenės gyvenimo akimirkas: kaip kariai vykdo kovines užduotis, dalyvauja pratybose ir šventėse, bendrauja tarpusavyje ir su visuomene, kokios jų kasdienės patirtys ir išgyvenimai ir kt.

 

Konkursui pateikiamos nuo 2018 metų rugsėjo ir per 2019 metus sukurtos nuotraukos.

 

 

Kotrynos Gurevičiūtės nuotr.

 

Kaip ir ankstesniais metais, konkurso dalyvių nuotraukos bus vertinamos keturiose kategorijose:

 

I kategorija – nuotraukos, kurias pateiks krašto apsaugos sistemoje (KAS) tarnaujantys ir dirbantys kariai ir civiliai;

 

II kategorija – nuotraukos, kurias pateiks visi kiti profesionalūs ir neprofesionalūs fotografai, netarnaujantys ir nedirbantys KAS;

 

III kategorija – nuotraukos, kurias pateiks KAS dirbantys profesionalūs fotografai ir varžysis dėl „Profesionaliausio kadro“;

 

IV kategorija – visų dalyvių pateiktos nuotraukos „Linksmas kadras“.

 

Nuotraukas konkursui kviečiame siųsti iki šių metų rugsėjo 25 d. el. paštu [email protected].

 

Išsami informacija apie konkurso sąlygas, registravimosi ir nuotraukų siuntimo tvarką:

 

 

Daliaus Gaikos nuotr.

 

Konkurso vertinimo komisija išrinks geriausias kiekvienos kategorijos nuotraukas, kurių autoriai šiemet pasidalins Krašto apsaugos ministerijos įsteigtą 4 200 eurų premijų fondą (skirstymo tvarka yra nurodyta konkurso nuostatuose). Tradiciškai savo prizą įsteigia Lietuvos kariuomenės vadas. Labiausiai patikusių nuotraukų autorius apdovanos konkurso rėmėjai.

 

Geriausių nuotraukų parodos atidarymą ir laureatų apdovanojimą planuojama surengti 2019 metų pabaigoje Vilniuje. Taip pat tradiciškai bus išleistas geriausių fotokonkurso nuotraukų katalogas.

 

 

Apie Tadą Dambrauską

 

 

 

Karo fotografo ir operatoriaus Tado Dambrausko vardas šiam fotokonkursui suteiktas siekiant įamžinti jo atminimą ir nuopelnus. Tadas Dambrauskas Krašto apsaugos departamente pradėjo dirbti 1990 metais, netrukus buvo paskirtas Vilniaus operatyvinės grupės instruktoriumi-metodininku. Vėliau dirbo žurnalo „Karys“ fotografu, brigados „Geležinis Vilkas“ ir Krašto apsaugos ministerijos operatoriumi. Jis sukaupė unikalų nuotraukų ir vaizdų archyvą – fiksavo Lietuvos kariuomenės raidą nuo Sąjūdžio žaliaraiščių iki modernios kariuomenės. Dirbdamas T. Dambrauskas nevengė rizikos ir netradicinių sprendimų, dėl „gero kadro“ buvo pasiryžęs pralaužti bet kokius ledus. Jis pirmasis ir vienintelis kariuomenėje filmavo parašiutininkus prisirišęs prie lėktuvo sparno, nuolat leisdavosi į sudėtingus žygius kartu su kariais, fiksavo pirmųjų tarptautinių lietuvių misijų akimirkas Balkanų regione ir Afganistane.

Informacija atnaujinta 2019.09.04
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas [email protected]
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media