Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
29
7 9
11 13
20 21 22
25 26 28 29 30
3 5 7

 

Informacijos apie pažeidimus teikimas

Į Krašto apsaugos ministeriją gali kreiptis kiekvienas asmuo, turintis informacijos apie karių, krašto apsaugos sistemos valstybės tarnautojų ir darbuotojų, dirbančių pagal darbo sutartis, daromus ar ketinamus daryti teisės pažeidimą (-us) (toliau – Informacija apie pažeidimus).

 

Informaciją apie pažeidimus galite pranešti pasitikėjimo telefonu (8 5) 261 2429 (visą parą) arba elektroniniu paštu [email protected].  Pranešimai priimami valstybine lietuvių kalba. Pateikdami Informaciją apie pažeidimus, nurodykite įvykio vietą, laiką ir kitas aplinkybes. Teikiant informaciją telefonu, skambutis apmokestinamas pagal ryšio tiekėjų nustatytus tarifus.

 

Siekiant užtikrinti pasitikėjimo telefonu pateiktos Informacijos apie pažeidimus užfiksavimą ir išsaugojimą, pateikiama informacija fiksuojama įrašant telefono pokalbį.

 

Taip pat kariai, krašto apsaugos sistemos valstybės tarnautojai ir darbuotojai, dirbantys pagal darbo sutartis, ar kiti asmenys susiję sutartiniais santykiais su krašto apsaugos sistemos institucijomis ar jų padaliniais gali pranešti apie krašto apsaugos sistemos institucijoje ar jos padalinyje rengiamą, daromą ar padarytą nusikalstamą veiką, administracinį nusižengimą, tarnybinį nusižengimą ar drausmės pažeidimą, taip pat šiurkštų privalomų profesinės etikos normų pažeidimą ar kitą grėsmę viešajam interesui keliantį ar jį pažeidžiantį teisės pažeidimą.

 

Tai galima atlikti užpildant Pranešimo apie pažeidimą formą ir ją pateikiant el. paštu [email protected]. Išnagrinėjus karių, krašto apsaugos sistemos valstybės tarnautojų ir darbuotojų, dirbančių pagal darbo sutartis, ar kitų asmenų susijusių sutartiniais santykiais su krašto apsaugos sistemos institucijomis ar jų padaliniais pateiktą Informaciją apie pažeidimus jie yra raštu informuojami apie priimtą sprendimą.

 

Kariai, krašto apsaugos sistemos valstybės tarnautojai ar darbuotojai, dirbantys pagal darbo sutartis, kuriems pagal pareigas tapo žinomas Informacijos apie pažeidimus turinys, užtikrina asmens duomenų ir Informacijos apie pažeidimus konfidencialumą.

 

Pateikiant Informaciją apie pažeidimus, atskleisti asmens duomenys yra tvarkomi Asmens duomenų tvarkymo krašto apsaugos sistemoje taisyklių, patvirtintų Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministro 2015 m. gruodžio 3 d. įsakymu Nr. V-1253 „Dėl Asmens duomenų tvarkymo krašto apsaugos sistemoje taisyklių patvirtinimo“, ir kitų teisės aktų, reglamentuojančių asmens duomenų tvarkymą, nustatyta tvarka.

 

Be to, atkreipiame dėmesį, kad kiekvienas asmuo turi teisę informaciją pateikti anonimiškai, t.y. nenurodydamas savo vardo, pavardės ir (ar) kontaktinių duomenų.

 

Krašto apsaugos ministerijai Informacija apie pažeidimus pateikiama, registruojama ir nagrinėjama krašto apsaugos ministro 2016 m. birželio 9 d. įsakymu Nr. V-539 „Dėl Informacijos apie pažeidimus teikimo ir tvarkymo Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerijoje tvarkos aprašo patvirtinimo“ patvirtinto Informacijos apie pažeidimus teikimo ir tvarkymo Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerijoje tvarkos aprašo nustatyta tvarka.

 

Primename, kad už šmeižtą ar melagingą kito asmens kaltinimą nusikalstamos veikos padarymu, valstybės ar tarnybos paslapties ar profesinės paslapties atskleidimą yra numatyta teisinė atsakomybė. 

 

Informacija atnaujinta 2019.02.11
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas [email protected]
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media