Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
26 27 28 29 30
9
24 26
30 2 3 4 5 6

 

Pilietiškumo ugdymo renginiai Tauragėje

2015.10.22
image

Spalio 15 d. Mobilizacijos ir pilietinio pasipriešinimo departamento prie Krašto apsaugos ministerijos (toliau – MPPD prie KAM) direktorius Marius Jatautas ir MPPD prie KAM Mobilizacinio ir pilietinio pasipriešinimo rengimo skyriaus vedėja Audronė Kaladžinskienė dalyvavo apskritojo stalo diskusijoje Tauragės rajono savivaldybėje Šioje diskusijoje taip pat dalyvavo Tauragės rajono savivaldybės meras Sigitas Mičiulis, Administracijos direktorius Modestas Petraitis, policijos ir pasienio tarnybų vadovai, kariuomenės dalinių vadai, bendruomenių pirmininkai, nevyriausybinių organizacijų vadovai, Lietuvos kariuomenės Strateginės komunikacijos departamento ir Krašto apsaugos ministerijos Strateginės komunikacijos ir viešųjų ryšių departamento atstovai.

 

Diskusijos susitikimo dalyviai ieškojo būdų, kaip ugdyti pilietišką, savo šalį pasiruošusią ginti ir žinančią, kaip elgtis galimos agresijos metu, visuomenę, aptarė, kaip bendradarbiauti kariuomenei ir policijos, pasienio tarnyboms, kaip ugdyti visuomenės atsparumą priešiškai propagandai.

 

Meras Sigitas Mičiulis susitikimo dalyviams pasiūlė vykti į mokyklas ir su seminaro medžiaga supažindinti moksleivius. Kaip vieną iš galimybių ugdyti pilietiškumą meras paminėjo būtinybę plėsti skautų, šaulių stovyklas.

 

Visi diskusijos dalyviai sutarė, kad pilietis saugiau jaučiasi, kai mato gatvėse uniformuotus pareigūnus. Jei tauragiškiai anksčiau matydavo dažniausiai tik policijos pareigūnus, tai nuo šiol vis dažniau gatvėse sutiks ir karių. LDK Kęstučio mechanizuotojo pėstininkų bataliono vadas plk. ltn. Arūnas Gajauskas pasidžiaugė, kad batalionas priėmė beveik 400 šauktinių, suorganizavo Tauragės mieste karių priesaikos ceremoniją ir ateityje ne tik batalionas visus besidominčius supažindins su karių gyvenimu, bet ir patys kariai bus matomi visuomenėje.

 

Taip pat spalio 15 d. Tauragės rajono savivaldybėje ir Tauragės kultūros rūmuose buvo surengti du nacionalinio saugumo, gynybos, strateginės komunikacijos ir pilietinio pasipriešinimo seminarai savivaldybės darbuotojams, policijos ir pasienio tarnybų vadovams, bendruomenių pirmininkams, nevyriausybinių organizacijų vadovams, Tauragės rajono pedagogams bei švietimo įstaigų vadovams.

 

Lietuvos kariuomenės Strateginės komunikacijos departamento ir MPPD prie KAM specialistai auditorijai pristatė šias visuomenei aktualias temas: „Kova dėl širdžių ir protų. Propaganda ir priešiškos informacinės operacijos Lietuvoje“, „Istorija kaip informacinio karo ginklas“, „Piliečių vaidmuo ginant šalį“.

 

Seminaruose buvo kalbama apie tai, kas yra informacinis karas, informacinės operacijos, psichologinės operacijos, propaganda, ar tai yra naujas reiškinys ir kodėl taip plačiai naudojamas XXI a., kokie yra priešiškų informacinių operacijų taikiniai ir tikslai Lietuvoje, aptarti pagrindiniai priešiškos propagandos Lietuvoje kanalai, priemonės, tipai ir naudojama technika, diskutuota, kodėl informacinis karas pavojingas Lietuvos valstybei ir kaip kiekvienas pilietis gali prisidėti prie krašto saugumo stiprinimo.

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodassecimg

 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas [email protected]
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media