Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
30 3 4 5
9
14 18 19
20 21 22 23 24 26
27 29 31 1 2

 

 

Pilietiškumo žaidynės šiemet vyks Šiauliuose

2019.02.01
image

„Neeilinės ir ypatingos pilietiškumo žaidynės keliasi į Šiaulius: nors iki Šiaulių dienų dar liko nemažai laiko, bet pasiruošimas ir žaidynių planavimas prasideda jau šiandien, – džiaugėsi  Mobilizacijos ir pilietinio pasipriešinimo departamento prie KAM Pilietinio pasipriešinimo skyriaus patarėja Luka Lesauskaitė, 2019 m. vasario 1 d.  dalyvaudama Šiauliuose rugsėjį vyksiačių Pilietiškumo žaidynių „Aš Esu Pareiga 2019“ planavimo susitikime, kuriame žaidynių iniciatoriai – nevyriausybinės organizacijos „Baltai juoda“ vadovas Paulius Klikūnas ir KASP Prisikėlimo apygardos 6 rinktinės atstovai susitiko su Šiaulių miesto meru Artūru Visocku. Susitikimo metu Šiaulių merui buvo pristatyta pilietiškumo žaidynių „Aš Esu Pareiga“ idėja ir numatoma koncepcija.

 

Pilietiškumo žaidynės – tai interaktyvus būdas parengti ir išbandyti savo vidinį pilietį. Jos padeda geriau suvokti ir patirti, kas yra pilietiškumas ir pareigos jausmas, jų metu įgyjami įgūdžiai, kaip reikia tinkamai elgtis, reaguoti nelaimių ir ekstremalių situacijų metu.

 

Žaidynių metu kariškių, policininkų, ugniagesių, medikų ir kitų spec. tarnybų paruoštas užduotis tarpusavyje bandys įveikti pilietiškų žmonių komandos. Vykdant užduotis, įspūdžius stiprins realistinės dekoracijos, scenarijai su specialiaisiais efektais, primenančiais kompiuterinių žaidimų scenas. Komandų užduočių vykdymą vertins specialiųjų tarnybų pareigūnai, o daugiausia balų surinkusi komanda bus paskelbta žaidynių nugalėtoja. Išbandyti specialiųjų tarnybų sugalvotas užduotis galės kiekvienas renginio lankytojas. Visą dieną vyksiančių žaidynių metu bus galima susipažinti su spec. tarnybų veikla, užduotimis, specialiosiomis priemonėmis, technika ir ginkluote.

 

Pilietiškumo žaidynės bus surengtos rugsėjo mėnesį kaip Šiaulių dienų dalis. Šiaulių miesto meras Artūras Visockas mielai palaikė šią idėją ir sutiko visokeriopai padėti idėjinei renginio komandai, nes pilietiškas šiaulietis – pilietiška visuomenė. Planuojama, kad žaidynėse dalyvaus net septynių specialiųjų tarnybų atstovai su specialiąja technika ir intriguojančiomis užduotimis. Šiauliečiams ir miesto svečiams bus suteikta unikali proga ne tik pamatyti, bet ir pajusti pareigos vykdymo skonį.

 

Nuotraukos renginio organizatorių.

 

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodassecimg

 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas [email protected]
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media