Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
2 4 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 18 19
26
29 2 4

 

 

Sutarta dėl NATO saugumo investicijų programos infrastruktūros vystymo projektų Pabradėje ir Šiauliuose: Krašto apsaugos ministerija ir NATO Paramos ir pirkimų agentūra (angl. NSPA) pasirašė sutartį su UAB „Sweco Lietuva“ dėl Lietuvos kariuomenės infrastruktūros vystymo projektų.

 
 NATO šalių kariai savanoriškai vyksta tarnauti į Lietuvą
img

Rukloje (Jonavos r.) dislokuotai NATO priešakinių pajėgų bataliono kovinei grupei Lietuvoje daugiau nei du mėnesius vadovauja Vokietijos kariuomenės pulkininkas leitenantas Peeras Papenbroocas. Pasak naujojo vado, kariai Lietuvoje treniruojasi atlikdami gynybinio pobūdžio veiksmus, ko jau ilgą laiką nėra darę. Be to, yra karių, kuriems tai – ne pirma rotacija šiose pajėgose. Kai kurie iš jų jau kreipėsi į vadą dėl galimybės atvykti ir kitais metais.

null
 NKSC skelbia kibernetinio incidento prieš krašto apsaugos ministrą tyrimo ataskaitą
img

Nacionalinis kibernetinio saugumo centras prie Krašto apsaugos ministerijos (NKSC) skelbia viešą tyrimo ataskaitą apie balandžio 10-12 d. prieš krašto apsaugos ministrą Raimundą Karoblį, kitas Lietuvos valstybės institucijas bei jų pareigūnus, taip pat žiniasklaidos priemones vykusią kompleksinę kibernetinę-informacinę ataką.

null
 Konkurso „Ką žinai apie Lietuvos kariuomenę“ nugalėtojai – abiturientai iš Kauno, Palangos ir Kaišiadorių
img

Balandžio 18 d. trisdešimt vyresniųjų klasių mokinių ir jų mokytojų iš visos Lietuvos susirinko į tradicinio, jau 24 kartą vykusio konkurso „Ką žinai apie Lietuvos kariuomenę“ finalą į Kunigaikščio Vaidoto mechanizuotąjį pėstininkų batalioną Rukloje. Dėl teisės patekti į šį finalą spręsdami sudėtingą testą internetu varžėsi daugiau nei 200 mokinių. Prieš tai jie praėjo atranką savo mokyklose.

null
 NATO Baltijos oro policijos misiją iš Šiaulių ruošiasi vykdyti Vengrijos naikintuvai, pastiprinimą į Lietuvą siųs ir Ispanija
img

Gegužės pradžioje Vengrijos karinių oro pajėgų kontingentas perims vadovavimą NATO Baltijos oro policijos misijai iš Lenkijos. Papildomai misiją iš Lietuvos sustiprins Ispanijos, o iš Estijos – Jungtinės Karalystės karinių oro pajėgų kontingentai.

null
 Aptartas Lietuvos ir Estijos bendradarbiavimas gynybos srityje
img

Balandžio 16 - 17 d. krašto apsaugos viceministras Vytautas Umbrasas lankėsi Estijoje, kur susitikęs su Estijos gynybos ministerijos ir kariuomenės atstovais aptarė saugumo regione klausimus, dvišalį bendradarbiavimą gynybos srityje.

Susitikime su Estijos gynybos ministerijos nuolatiniu sekretoriumi Kristjanu Prikku krašto apsaugos viceministras V. Umbrasas pažymėjo, kad yra labai svarbu stiprinti Estijos ir Lietuvos bendradarbiavimą ir dalytis patirtimi. Jis pažymėjo, kad mums kylančios grėsmės ir iššūkiai yra labai panašūs arba tie patys.

null
 Lietuva ir Danija pasirašė susitarimą dėl bendradarbiavimo gynybos srityje
img

Balandžio 11 d. Gynybos resursų agentūros (GRA) prie Krašto apsaugos ministerijos direktorius Sigitas Dzekunskas dalyvavo NATO šalių Nacionalinių ginkluotės direktorių konferencijoje  Briuselyje. Renginio metu diskutuota apie ginkluotės direktorių indėlį vystant NATO prioritetus, aptarti Aljansui reikalingų pajėgumų vystymo rezultatai. Taip pat kalbėta apie tarptautinių bendradarbiavimo iniciatyvų ir projektų įgyvendinimo statusą, problematiką bei projektų tąsos užtikrinimo priemonės.

null
 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas [email protected]
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media