Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
29
7 9
11 13
20 21 22
25 26 28 29 30
3 5 7

 

 

Birželio pradžioje Krašto apsaugos ministerija su Jungtinių Amerikos Valstijų Vyriausybe pasirašė atnaujintą sutartį dėl radijo ryšio įrangos Lietuvos kariuomenei pirkimo. Taktinių radijo ryšio priemonių Lietuvos kariuomenės Sausumos pajėgoms bus nupirkta už daugiau nei 3 mln. JAV dolerių. Lėšos skirtos iš JAV Europos saugumo paramos lėšų.

 

 
 R. Karoblis: „ES sėkmė gynybos srityje pirmiausia priklausys nuo valstybių pastangų toliau didinti gynybos išlaidas ir vystyti prioritetinius pajėgumus“
img

Birželio 17 d. Europos Sąjungos Užsienio reikalų tarybos jungtiniame gynybos ir užsienio reikalų ministrų posėdyje Liuksemburge diskutuota apie ES gynybos srities iniciatyvų įgyvendinimą, pasiektą progresą ir tolesnius sprendimus, būtinus sustiprinti ES valstybių gebėjimą tinkamai reaguoti į kylančias grėsmes.

null
 Reagavimo į orlaivius prie Baltijos valstybių sienų duomenys: 2019 06 10 – 2019 06 16
img

Birželio 10 – 16 d. NATO oro policijos funkcijas Baltijos šalyse vykdantys naikintuvai šešis kartus buvo keliami atpažinti ir lydėti tarptautinėje erdvėje virš Baltijos jūros skridusių Rusijos Federacijos (RF) karinių orlaivių.

null
 Slovakijos kariai, dislokuoti NATO priešakinių pajėgų kovinėje grupėje Latvijoje, iškilus krizei galėtų būti atsiųsti į Lietuvą, sako Slovakijos ambasadorius Lietuvai
img

Birželio 17 d. krašto apsaugos viceministras Vytautas Umbrasas priėmė Slovakijos ambasadorių Latvijai ir Lietuvai Ladislav Babčan. Susitikimo metu viceministras pabrėžė bendradarbiavimo su Slovakija svarbą ir padėkojo už jos indėlį į Baltijos regiono saugumą.

 

null
 Nemirsetos paplūdimyje vyko pratybų BALTOPS 2019 karių išsilaipinimo operacija
img

Fotogalerija

 

Birželio 16 d. Nemirsetos paplūdimio teritorijoje vyko tarptautinėse jūrinėse pratybose BALTOPS 2019 dalyvaujančių pajėgų parodomoji operacija, kurios metu NATO ir partnerių šalių pajėgos treniravosi vykdyti jūrų desanto išsilaipinimą pajūrio zonoje.

„Tai labai svarbios Lietuvai pratybos, kurios šiais metais Baltijos jūroje vyksta jau 47-ąjį kartą. Jų esmė visada buvo karinis bendradarbiavimas ir pasiruošimas reaguoti į krizes. NATO ir partnerių šalių pajėgos pratybose demonstruoja pasirengimą kolektyvinei gynybai, solidarumą užtikrinant saugumą Baltijos regione ir Europoje“, – sakė pratybas stebėjęs krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis.


null
 Ministras R. Karoblis dalyvaus ES gynybos ministrų susitikime Liuksemburge
img

Birželio 17 d. krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis dalyvaus Europos Sąjungos Užsienio reikalų tarybos jungtiniame gynybos ir užsienio reikalų ministrų posėdyje Liuksemburge.

null
 Kazlų Rūdos poligone studentai praktiškai įtvirtina karybos žinias
img

Atsargos karininkų mokymuose dalyvaujantys Lietuvos aukštųjų mokyklų studentai ir absolventai jau dvi savaites lauko pratybose Brigados generolo Kazio Veverskio poligone Kazlų Rūdoje įtvirtina per metus jaunesniųjų karininkų vadų mokymuose (JKVM) įgytas teorines karybos žinias. Nuo birželio 3 d. vykstančiose pratybose dalyvauja Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijos (Vilniaus ir Klaipėdos grupių) JKVM 1 ir 2 kursų klausytojai.

null
 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas [email protected]
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media